Рабица

Сітка Рабица— сітка з ромбічними або квадратними осередками, виготовлена сплетенням в одне перевивання плоских спіралей із сталевого дроту.

Назва «Сітка Рабица» використовується для позначення тільки плетеної сітки. Тобто якщо перед вами сітка, яку виготовили якимсь іншим способом, а не плетінням, називати її сіткою Рабица не можна, бо це буде неправильно.

Термін сітки походить від прізвища німецького інженера-будівельника і винахідника Карла Рабица(Karl Rabitz), який в 1864 році винайшов, а потім і запатентував, сітку з дроту для армування штукатурного шару і пристрій для її виробництва.

Маркіровка
Сітка Рабица з осередком 50мм, виготовлена з оцинкованого дроту завтовшки 2,2 мм і що знаходиться в рулонах заввишки 1,5 метра і завдовжки 10 метрів, на складських цінниках швидше за все буде позначена ось так :
Варіант А. Сітка Рабица 50х2, 2(1,5х10) оц.
Варіант В. Сітка пл 50*2,2*1,5*10 оц.
Варіант С. Сітка плет. 50*50*2,2 оц. (1,5*10)

Осередок дрібніше 15 мм зазвичай буває у формі ромба, інші у формі квадрата.

Більшість виробників поставляють сітку Рабица в рулонах по 10 метрів завдовжки, але деякі заводи роблять сітку Рабица в рулонах по 12, 16, 18 метрів, зменшуючи цим самим свої витрати на виробництво, оскільки в цьому випадку зменшуються витрати на упаковку.

Покриття на дроті:

неоцинкована (її часто називають світлою),
оцинкована,
неоцинкована з полімерним (полівінілхлоридним — ПВХ) покриттям,
оцинкована з полімерним (полівінілхлоридним — ПВХ) покриттям,
нержавіюча.

Сировиною для виготовлення сітки Рабица є дріт. Найчастіше, це звичайний дріт, який носить назву : дріт ОКИ, або дріт низьковуглецевий.

Дріт для виготовлення сітки може бути не оцинкованим, її зазвичай називають світлою. Виготовлена з такого дроту сітка, як правило, дешева, але під впливом вологи вона швидко іржавіє, тому, якщо ви збираєтеся використати сітку для виготовлення огорожі, то в цьому випадку треба пам’ятати про те, і купувати для огорожі сітку оцинковану.

Покупець, який думає про економію своїх коштів, зазвичай купує сітку рабица, виготовлену з оцинкованого дроту. Для оцинкованої сітки важливим показником якості є кількість цинку, нанесена на поверхню дроту, з якого була виготовлена сітка, вимірювана зазвичай в г/м2. Виробники, які піклуються про свою репутацію імен, поставляють оцинкований дріт з шаром цинку завтовшки 50-70 г/м2. Таку кількість цинку цілком можна назвати оптимальною, але надо пам’ятати про те, що, на жаль, серед виробників зустрічаються і явні бракороби, які при нагоді можуть виготовити сітку з дроту з тоншим шаром цинку. Наприклад, гальванічним методом можна нанести і шар цинку 10 г/м2, але така сітка, виготовлена з такого дроту, як правило, починає іржавіти ще на складі. Не треба купувати сітку, на якій цинкове покриття відшаровується і обсипається, не дочекавшись навіть того моменту, коли ви почнете розкручувати рулон.

Дуже ефективно захищає сітку від вологи нанесене на дріт полівінілхлоридне покриття(ПВХ). Така сітка, виготовлена з дроту з полімерним покриттям, значно перевершує інші сітки.

Дуже важливо при купівлі сітки звернути увагу на діаметр дроту, бо чим товще дріт, тим якісніше сітка Рабица. Найякісніші сітки — це сітки 50*3, тобто сітки з осередком 50, виготовлені з дроту завтовшки 3 мм і сітки 35*2,5, тобто сітки з осередком 35, виготовлені з дроту завтовшки 2,5 мм.

Сітка Рабица знайшла найширше застосування у будівництві. Досить згадати про те, що вона використовується при спорудженні найрізноманітніших огорож з сітки, при виробництві штукатурних робіт.