Молнія захисні прилади

Правильно виконане кріплення збільшує  стабільність системи й уможливлює підняття приймача на висоту 3-4 метрів над об’єктом. Представлені приклади стосувалися захисту від грози надбудов на плоских дахах. Аналогічний захист  потрібно застосовувати на односкатних та двускатних покрівлях . У типовому будівельному об’єкті це стосується найчастіше труб . Для грозозахисту труб і ізоляційних матеріалів слід застосовувати вертикальні або, так звані, кільцеві приймачі. Висота вертикального приймача повинна забезпечити захист труби від прямого влучення блискавки.

Від прямого впливу струму блискавки (молнія) повинні бути захищені наступні надбудови: не утримуючі електро провідні елементи; утримуючі електричні встаткування, що служать для обробки інформації. Надбудови повинні перебувати в захищеному просторі, утвореному вертикальними або горизонтальними елементами . Також необхідно зберігати безпечну відстань між ними й грозо захисником, а також струмовідводами.

Вимоги до розміщення в захищеному просторі не стосуються надбудов, що не містять електропровідні елементи , які: не перевищують висоту 1м загальної площі – металевої надбудови;НС виступають вище 1метра над поверхнею, утвореного грозо захисника надбудови, що не проводить електричного струму.
Захистом від прямого впливу струму блискавки повинні бути пристрої та  елементи на дахах об’єктів, дояких приєднана проводка, розведена усередині об’єкта. У таких випадках грозозахисний  пристрій повинний: забезпечити  захищений простір для пристроїв і установок на криші об’єкта; виключити вероятність виникнення іскрових розрядів між електропровідними елементами;  забезпечити захист перед перенапругами електричних і електронних пристроїв. Частина згаданих вимог можна виконати, застосовуючи відповідно підібрані системи з вертикальних або горизонтальних грозозахисних приладів.

Грозозахист  висотою до 3-х метрів.  Застосування  одиночного або системи приймачів висотою в кілька метрів є одним із використовуваних прикладів для охорони невеликих об’єктів або пристроїв на дахах будівельних об’єктів. Створювана система захисту проста й легка для виконання. Типовий вертикальний прилад складається з металевого стрижня діаметром 10-16 мм, закріпленого на бетонній опорі. Стрижень необхідно з’єднати з найближчим елементом інсталяції.
Визначаючи  захисну зону в системі двох вертикальних приймачів, слід установити найнижчу крапку торкання кулі.