Грозозахист

Грозозахист пристроїв, розміщених на дахах будівельних об’єктів   У момент прямого удару блискавки в будівельний об’єкт правильно спроектоване спорудження  грозозахисного пристрою повинно прийняти на себе струм блискавки й відвести його в землю. Проходження струму блискавки повинне відбутися без шкоди для об’єкта, що захищається, і бути безпечним для людей, що перебувають як усередині, так і зовні цього об’єкта.
У наш час з’являються вимоги створити за допомогою грозозахистних пристроїв умови, що забезпечують безаварійне функціонування електричних і електронних пристроїв, які працюють в об’єктах, що захищаються. У таких випадках, оцінюючи можливу небезпеку й підбираючи засоби, необхідно звернути увагу на пристрої, розміщені в місцях особливо вразливих прямому впливу струму блискавки, наприклад, на даху або стінах будівельного об’єкта. Неприпустимість безпосереднього впливу струму блискавки на ці пристрої повинна бути одним з основних вимог при створенні системи грозозахисту на будівельному об’єкті.

Основні нормативні вимоги. Аналізуючи небезпеку, яку створює пряме влучення блискавки в будівельний об’єкт, необхідно звернути особливу увагу на надбудови, пристрої й електропровідні елементи на даху цього об’єкта. Надходячи відповідно до вимог, представлених у нормах :
з’єднати всі металеві елементи ( напр., димоходи, витяжки, огородження ) з найближчим грозо захисником або струмовідводом,  обладнати грозо захисником всі непровідні будівельні елементи, що перебувають над поверхнею покрівлі.

Представлена система відтягнень і застосована опора дають можливість кріпити грозосахисники  висотою до 8 м.
Іншим розв’язком, який забезпечує збільшення стабільності вертикального грозозахисту, а також не вимагає розширення й обважнення опори є застосування вертикальних приймачів, монтуємих до об’єктів, що захищаються. Такі приймачі можна кріпити як до покрівельних надбудов, так і до окремих пристроїв. Найчастіше застосовувані системи складаються з:
вертикального приймача» прикріпленого до бетонної опори й, за допомогою ізоляційних елементів, до об’єкта, що захищається; вертикального приймача, прикріпленого за допомогою елементів тільки до об’єкта, що захищається; вертикального приймача, прикріпленого до ізоляційної труби, прикріпленої до об’єкта, що захищається. В останньому випадку від захисника грозі відходить струмовідвід. Безпечна відстань між струмовідводом, що захищається об’єктом забезпечують підібрані відповідним чином елементи. Зразкові розв’язки того, як можна кріпити вертикальні приймачі до пристроїв або елементів конструкції представлені фото.