Солома в пасивному будівництві

Солома в будівництві пасивного будинку
Використання соломи для більшості сучасних будівельників часто  викликає посмішку. Але потрібно знати, що солома як будівельний матеріал має унікальні теплові властивості, низьку вартість і мінімальні потреби в енергії для виробництва. Це ключові характеристики для теплоізоляції будинку. Така ізоляція  дешевше, чим найбільше часто іспользуємі  ізоляційні матеріали на основі пінополістиролу й мінеральної вати. Це природній і дуже недорогий матеріал дотепер використовується в багатьох частинах миру. За певних умов солома з легкістю може бути використана для пасивного будинку.

Природна ізоляція при використанні соломи
Пасивні будинки вимагають великої кількості ізоляційного матеріалу. У зв’язку із цим істотне збільшення вартості ринкових утеплювачів — мінеральної вати,  полістиролу зросло останнім часом на 40%. У зв’язку з енергоємності виробництва полістиролу й мінеральної вати можна чекати, що різниця в ціні буде продовжувати рости на користь  природних матеріалів ізоляції (дерева, льна, соломи).
Переваги використання соломи
Самою більшою перевагою є її ціна. Солома має відмінні ізоляційні властивості, яка конкуренто здатна по своїм якостям с традиційними утеплювачами.