Солома як утеплювач

Вогнестійкість зовнішніх стін для пасивних будинків з використанням соломи як утеплювача. У рамках проекту «Властивості природних і інших будівельних матеріалів, будівельних елементів  будинків»  були протестовані протипожежні стіни пасивних будинків на основі натуральних і перероблених матеріалів. Використання соломи як утеплювача, а в деяких випадках у малоповерховій забудові як елементів складання показали практичну реалізацію експериментальних будинків з одного боку, і науково-дослідні, з іншого, до технологій, які мають певний контекст і потенціал для широкого застосування.

При оцінці ефективності використання соломи  в новому будівництві може бути заснована на ряді точок зору. Для однієї із цих матеріалів включають соломи, яка може бути використана в якості теплової ізоляції, а в деяких випадках у якості елементів будови. Багато прикладів такої реалізації свідчить про можливість використання соломи в реальних економічних умовах. Є навіть компанії, які розробили  технології  систем будинку за допомогою  деталей  виготовлених з соломи .


Вимоги до вогнестійкості будівельних конструкцій
Необхідна вогнестійкість (PO) у хвилинах будівництва залежить від рівня пожежної безпеки (СПБ) . SPB  залежить від висоти будинку,  навантаження й структурної системи будинку. Для будинків,  звичайно вважається наступний SPB і відповідне ПО необхідно для  несучої стіни:
одне-поверховий будинок — I. SPB — обов’язково PO = 15 хв;
двох-поверхового будинку — II. SPB — обов’язково PO = 30 хв;
триповерховий будинок — III. SPB — обов’язково PO = 45 хв;

Важливий вивід із цих експериментів є той факт, що  композиції які єксперементувалися з використанням соломи як утеплювача й у якості несучого елемента відповідають стандартним вимогам по вогнестійкості. Реалізовані випробування на вогнестійкість соломи, при належному застосуванні й вимогам. Цей результат є коштовним внеском у питанні екологічно ефективних будинків і споруджень і доводить, що «альтернативні» природні будівельні матеріали, якщо вони використовуються відповідно до їхніх  фізичних властивостей можуть широко застосовуватися в традиційному сучасному будівництві.