Нерудні матриалы

Класифікація нерудних матеріалів
На сьогоднішній день нерудні матеріали є однієї з основних груп порід, які добуваються винятково кар’єрним або ж відкритим способом. Природні властивості нерудних матеріалів це 90% сучасного будівництва, яке використовує такі матеріали як сировину для будівлі будинків. Так, величезну роль відіграють вапняк, глина, а також щебені й пісок. Також, до нерудних матеріалів відносять граніт та інші різновиди будівельного каменю.
Промисел нерудними матеріалами є сьогодні одним з основних напрямків комерційної діяльності з боку великих будівельних компаній. Власні рудники дозволяють їм добувати не тільки перераховані вище будівельні матеріали, але й мінерали, а також фосфорити, сірку, поварену сіль і багато іншого. Великий спектр речовин, які можуть добуватися в кар’єрах, робить видобуток надмірної – землі не встигають збагачуватися такими матеріалами природним шляхом, тому світові запаси мінералів стають із кожним роком усе більш убогими.

Нерудні матеріали умовно діляться на кілька класифікацій. Так, виділяють великі й дрібні матеріали, штучні й природні, а також щільні й пористі. Одним з головних будівельних матеріалів, який ставиться до щільних штучних порід, є вапняк. Цей матеріал по своєму хімічному складу містить у собі переважно карбонат кальцію у вигляді кристалів різної форми. Глина й пісок відносять до сипучих пористих порід і також є найважливішою частиною процесу будівництва сучасних будинків. Нерудні матеріали поширені повсюдно, і вони відіграють величезну роль у житті людини сьогодні. Камені використовуються в живописі й культурі для зведення пам’ятників або будівлі заборів, ґрунт – для вирощування рослин, а щебені – для будівництва хмарочосів. Так, практично кожний нерудний матеріал знаходить своє застосування в сучасній промисловості.

Для захисту від зайвого видобутку нерудних матеріалів сьогодні створюються спеціальні організації, які намагаються контролювати процес їх видобутку, адже саме ці матеріали роблять наш мир таким, яким ми звикли його бачити сьогодні: з великими мегаполісами, хмарочосами, широкими асфальтованими вулицями й усім «кам’яним», що нас оточує. Вичерпання таких ресурсів приведе людство до повернення  еволюції назад.