Чорнозем

Характеристика чорнозему — Усе про чорнозем
Коли мова йде про чорнозем, багато, хто так чи інакше пов’язаний з аграрною діяльністю, розуміють, що мова йде про одне з найбільш родючих видів ґрунту в усьому світі. Із прадавніх часів чорноземи оброблялися людьми для одержання багатих урожаїв і вдобрювалися для збереження родючих властивостей. Звичайно ж, сьогодні багато ґрунтів уже не можна віднести до якісного чорнозему, тому як верхні шари необроблюваних земель вивітрюються природнім шляхом, концентрація гумусу в них знижується й земля стає практично непридатної до обробки. Звичайно ж, сьогодні ґрунти спеціально збагачуються корисними мінералами, але це часто не приводить до очікуваного ефекту.
Чорноземи історично формувалися в центральній частині Європи,. Лісові суглинки й багаті гумусом землі стали заставою їх утвору, тому зміст кальцію в землях перебуває в діапазоні 70-90%. Самі ж чорноземи утворювалися на території сучасної Європи протягом тисячоріч. Удалося вивести «формулу» утвору чорноземів, враховуючи континентальні особливості місць його залягань і види рослин, які тут виростали. Так, при відповідності певних метеорологічних умов рослини, що відмерли, розкладали й утворювали гумус, який у чистому чорноземі є основної складовій. Ґрунтоутворення відбувалося за участю різних порід лісів, а також лесовидных суглинків.

Сучасні чорноземи покривають територію значну частину Китаю, а також Монголії, України, Молдавії, Балкан, Словаччини, Чехії й Угорщини. На цих землях головними параметрами чорнозему є потужність його гумусового шару й відсоток змісту гумусу в ґрунті.  Чорноземи можна зустріти не тільки в Європі – вони також зустрічаються на півночі США й у Канаді. У рідких районах Чилі й Аргентини також можна зустріти чорноземи, але їх кількість робить їхніми малопридатними для обробки й промислу.