ШПАКЛЮВАННЯ СТІН

1. ПІДГОТОВКА НОВОЇ ОСНОВИ Термін природної витримки штукатурки Свіжу цементно-вапняну штукатурку можна шпаклювати лише через 3-4 тижні –  це час необхідний для того, щоб штукатурка добре зв’язалася і у ній відбулись всі  необхідні хімічні реакції (малюнок).
Рекомендується всі нові основи, з огляду на значну поглинальну здатність, заґрунтувати засобом для ґрунтування і підготовки поверхонь ПОЛІМЕРНА ҐРУНТОВКА ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ (малюнок).

2. ПІДГОТОВКА ВІДНОВЛЮВАНОЇ ОСНОВИ А. Перевірка адгезії основи У випадку шпаклювання стін зі старим малярським покриттям, основу потрібно відповідно підготувати. Ретельна перевірка адгезії основи має важливе значення для відповідного зчеплення шпаклювальних мас, які наносяться пізніше.
Якщо на відновлюваній основі надто багато крихких компонентів, тобто після  потирання долонею на ній залишаються сліди пилу, то поверхню необхідно заґрунтувати  ПОЛІМЕРНОЮ ҐРУНТОВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ, а якщо поверхня міцна і не пилиться то  ПОЛІМЕРНА ҐРУНТОВКА  УНІВЕРСАЛЬНА (малюнок).

 

Б. Перевірка адгезії старих основ Для перевірки адгезії старих основ рекомендується виконати пробну перевірку  на окремому вибраному місці. З цією метою слід на обраній поверхні накреслити вертикальні і горизонтальні лінії, що перетинаються. Відступи між лініями  − 4-5 мм (малюнок).
Далі на накреслені лінії потрібно приклеїти малярську стрічку і через хвилину  енергійно її відірвати. Якщо більша частина пробного покриття відклеїться від  основи, це означає, що його слід усунути і очистити основу (малюнок).
В. Усунення старого покриття Перед ґрунтуванням, використовуючи металевий шпатель, слід усунути старі  малярські покриття, вільно зв’язані з основою (малюнок).

3. ҐРУНТУВАННЯ Для однакової поглинальної здатності усієї основи, її зміцнення і підвищення  адгезії шпаклювальних мас очищені основи слід заґрунтувати  ПОЛІМЕРНОЮ ҐРУНТОВКОЮ УНІВЕРСАЛЬНОЮ. Вона запобігає швидкому проникненню води в основу. Таким чином забезпечує належні умови висихання поверхневих виробів, а також створює паро- та газопроникні покриття (малюнок).

4. УСУНЕННЯ ПОДРЯПИН І ТРІЩИН Для усунення подряпин і тріщин шириною до 5 мм рекомендується застосувати  еластичну шпаклювальну масу ,  яка завдяки вмісту скловолокна, ефективно запобігає утворенню нових тріщин.
Перед тим, як приступити до усунення подряпин і тріщин,  їх слід поглибити за  допомогою інструмента з гострим краєм, наприклад, шпателя, а потім — добре  очистити. Наступний етап – це нанесення шару шпаклівки  (малюнок). Після повного висихання  шпаклювальної маси основа залишається  прозорою, з видимими волокнами, яку можна шпаклювати шпаклівками  СТАРТ, ФІНІШ або ФАСАД (малюнок).

5. ШПАКЛЮВАННЯ ЗНАЧНИХ НЕРІВНОСТЕЙ Перед накладанням вирівнювального шару слід усунути значні нерівності на поверхні за допомогою шпаклівки  СТАРТ. В окремих випадках (при  більших нерівностях) можна наносити одноразовий шар виробу завтовшки навіть до 3 см (малюнок).

6. МОНТАЖ КУТОВИХ ПЛАНОК Місця, які особливо піддаються удару, наприклад,  кути стін на коридорах,  сходових клітках чи біля дверей, рекомендується додатково захистити алюмінієвими профілями.
Монтаж кутників слід розпочинати з точкового нанесення шпаклювальної маси  СТАРТ, опісля притиснути до кута вирізаний відповідного розміру алюмінієвий профіль і правильно встановити по вертикалі/горизонталі (малюнок). Приблизно через 30 хвилин алюмінієвий профіль слід «втопити» в шпаклювальній масі. Після висихання на нього знову нанести наступний шар шпаклівки.

7. ШПАКЛЮВАННЯ – ВИРІВНЮВАЛЬНИЙ ШАР Найкраще підходить для ремонту стін і усунення нерівностей −  СТАРТ. Не зсідається, висихає протягом короткого проміжку часу, легко шліфується. Шпаклювальна маса  СТАРТ – це суха суміш, тому її перед використанням слід належно підготувати.
Передбачену для застосування кількість  СТАРТ  всипати до ємності  з водою у пропорції приблизно 1 кг сухої маси на 0,3 л води, постійно помішуючи. Далі вміст ємності ретельно перемішати, найкраще за допомогою мішалки,   до утворення однорідної маси, яку легко накладати (малюнок). Слід звернути  увагу на те, щоб приготована маса була добре вимішена і не містила грудочок.
Готову масу приблизно через 5 хвилин знову перемішати і накладати за допомогою шпателя або терки з нержавіючої сталі чи пластмаси. Важливо, щоб перед  наступним приготуванням нової  порції шпаклювальної маси ретельно вимити  ємність/відро.
Для нанесення шару шпаклювальної маси переважно рекомендується використовувати два металеві шпателі, виготовлені із нержавіючої сталі. Перший (вужчий) – потрібний  для набирання шпаклювальної маси і перенесення її на ширший шпатель. Натомість другий (широкий) – для нанесення шпаклювальної маси  на поверхню, що вирівнюється (малюнок). Важливо, щоб робочий шпатель,  постійно утримувався в чистоті. Всі залишки шпаклювальної маси слід усувати  з нього, використовуючи для цього менші шпателі. Розпочинаємо накладати шпаклювальну масу від важкодоступних місць на стелі,  а далі шпаклюємо рівні поверхні стін. Шпаклівку  СТАРТ слід накладати окремими шарами товщиною приблизно 3 мм. Завдяки цьому шари швидко  висихають і легше отримати необхідну гладкість.

8. ШПАКЛЮВАННЯ – РОЗГЛАДЖУВАЛЬНИЙ ШАР  СТАРТ характеризується низьким ступенем зсідання, коротким  періодом висихання, а завдяки застосуванню спеціально підібраних складників  створює гладкі, білі і легкі для шліфування поверхні. Тому її можна використовувати для остаточного вирівнювального шару (малюнок).
Виріб, який особливо рекомендується для  остаточного вирівнювання стін всередині приміщень, − ФІНІШ. Це готова для використання шпаклювальна маса найвищої якості, яка під час застосування зберігає сталу консистенцію, завдяки чому може використовуватись протягом тривалого часу. Відмінні  властивості шпаклівки дають можливість накладати її завтовшки від 1 мм, це особливо важливо при здійсненні додаткового коригування на основі, що відновлюється. Невикористана шпаклівка, герметично закрита, зберігає придатність  для подальшого застосування.
Шпаклювальну масу  ФІНІШ можна наносити за допомогою машинного обладнання. Залежно від устаткування, що використовується,  її достатньо  лише  розбавити, додаючи приблизно 5% чистої води.  ФІНІШ слід  наносити шарами, товщина яких не перевищує 3 мм (малюнок). При потребі  наступний шар наносити після того, як висохне попередній.

9. ШЛІФУВАННЯ ПОВЕРХНІ Після висихання шпаклівки поверхню слід відшліфувати за допомогою терки  з наждачним папером або сіткою (гранулювання 100 – 150). В кутах і важкодоступних місцях особливо рекомендується абразивна губка (малюнок).

10. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАНИМ ШПАКЛЮВАННЯМ Для проведення контролю за виконаними роботами слід направити джерело світла (ліхтаря, лампи) паралельно до стіни. Це дасть можливість побачити можливі нерівності і погано відшліфовані місця (малюнок). Перед нанесенням  ґрунтувальної фарби відшліфовану основу потрібно очистити від пилу.

11. ПІДГОТОВКА ЗАШПАКЛЬОВАНОЇ ОСНОВИ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ Для зменшення поглинальних властивостей поверхні та надання їй однорідності рекомендується, перед початком фарбування, нанести латексну емульсію для  внутрішніх робіт Снєжка ҐРУНТУВАЛЬНА ФАРБА (малюнок). Цей виріб зменшує  витрати поверхневих фарб, покращує їх покривну здатність, а також забезпечує  «дихання» стін.