Каміни

Каміни останнім часом здобувають усе більшу популярність, тому що немає ніяких витрат, пов’язаних із впровадженням системи розподілу тепла. Користувачеві не потрібно мати втрати, пов’язані із придбанням компонентів опалювальної системи, у першу чергу це труби й вартість реалізації проекту. У зв’язку із цим, таке опалення, виступає менш дорогим, чимо використання центральної опалювальної системи.

Висока ефективність теплопередачі
Централізоване опалення вимагає транспортування рідини, що циркулює від котла до опалювальної площі. Ця передача пов’язана із втратами виробленої частини енергії. Дана проблема відсутня у випадку локального опалення каміном, тому що тепло не передається на відстань, обігрівши приміщення відбувається там де встановлений камін.

Розташування каміна
Камін, як правило розміщауть в опалювальному приміщенні, і для нього не потрібно вишиковувати додаткову кімнату як у випадку з котлем. Крім того, він має менші розміри при відмінному дизайні доречного для будь-якого інтер’єру.

Центральне опалення у випадку несправності, перешкоджає обігріву всієї житлової площі. Несправність каміна для опалення буде впливати на ту кімнату, у якій він працює, і тому наслідку таких дефектів буде відчуватися набагато гладче.

Недоліки:

Обмеження корисної площі;

Необхідність зберігання палива в каміна;

Наявність шкідливих речовин. Наявність каміна в опалювальному приміщенні може привести до проникнення побічні продукти згоряння, такі як зола й дим у кімнату;

Дискомфорт, викликаний з необхідністю поставками сировини;

Відсутність автоматизації керування;

Погроза для життя людей.