ФАЛЬЦЕВАЯ ПОКРІВЛЯ

Фальцевими називають покрівлі з листової й рулонної оцинкованої сталі, а також покрівлі з кольорових металів. Фальцеві покрівлі — це металеві покрівлі, у яких з’єднання окремих елементів покриття виконані за допомогою фальців.

Фальцева покрівля — це один з найбільш прогресивних видів металевої покрівлі, забезпечує повну герметизацію покрівлі. Схована під фальцом система кріплення гарантує відсутність протечу  і не має потреби в наскрізних отворах. Тут немає ні гумових ущільнювачів, ні клейового шва, усі приховано усередині загорненого кілька раз, у ребрі, металу. Ребра, утворені системою фальцювання забезпечують додаткову твердість покриття й напрямок води або снігу по поздовжніх лініях. І нарешті, покрівельні роботи можна виконувати на дахах будь-якої складності.

Фальц (фальцеве з’єднання) — вид шва, що утворюється при з’єднанні аркушів металевої покрівлі. Розрізняють фальцеві з’єднання лежачі й стоячі, одинарні й подвійні. Бічні довгі краї смуг сталі, що йдуть уздовж ската, з’єднують стоячими фальцами, а горизонтальні — лежачими. Фальци виконуються (закочуються), або вручну спеціальним інструментом, або сучасним способом — спеціальними електромеханічними катаними пристроями.
Існує ще один різновид фальців — само збірний. Їх з’єднують один з одним, не застосовуючи інструмент. Найбільш герметичним і вологонепроникним є подвійний стоячий фальц — це поздовжнє з’єднання, що виступає над площиною покрівлі між двома прилягаючими покрівельними картинами, крайки яких мають подвійний загин.

Типи фальців:
— лежачий одинарний;
— лежачий подвійний;
— стоячий одинарний;
— стоячий подвійний.

На сьогоднішній день фальцева покрівля в Західних країнах виконуються в основному із застосуванням подвійного стоячого фальца. В Україні провідні фірми, що використовують західне встаткування, також перейшли на цей вид з’єднання. І сьогодні на будівельному ринку з’явилося велику кількість фірм, що пропонують пристрій покрівлі по сучасних технологіях. На жаль, перевірити, чи дійсно вони сучасні, по рекламних проспектах не просто. Складність покрівельної конструкції полягає у високому відсотку схованих робіт, помилки в яких проявляються тільки в процесі експлуатації даху. Відомі приклади, коли неправильний монтаж покрівлі приводив до необхідності повної заміни фальцевого покрівельного покриття.