Поради для кошторису

Варто пам’ятати, що пік ремонтно-будівельних робіт настає в липні — серпні. В цей час більшість компаній відчувають дефіцит робочої сили, зривають терміни, влаштовують аврали, завищують ціни на послуги. Тому робити ремонт квартири прийнятніше у кінці квітня — початку травня. Декілька тижнів піде на пошук фірми і узгодження дизайн-проекта, але основні роботи будуть виконані до піку, замовник заощадить гроші на будматеріалах, забезпечить планомірну роботу. Мінуси зимового ремонту пов’язані виключно з технологічними проблемами будівництва.

Складання кошторису
Кошторис на ремонт, повинна передбачати усі витрати на роботу та матеріал. Якщо щось забуто або залишено на потім, доведеться готуватися до додаткових витрат, які можуть у багато разів перевищити очікувані. Мистецтво ведення переговорів про виконання робіт з будівельниками — справа тонка, але добитися для себе істотної знижки цілком реально, тому для стабільно працюючої компанії можливою є знижка 10%.

Будівельні компанії дотримуються дрібнооптових, роздрібних цін і беруть на себе зобов’язання по контролю якості матеріалу, що поставляється. Закуповувати і доставляти його самостійно невигідно, оскільки додатково витрачаються час і нерви. Крім того, якщо використовується матеріал замовника, компанія обов’язково ставить питання про гарантію на проведені роботи по ремонту квартири. Отже, стати привабливішим для компанії клієнтом можна у тому випадку, якщо перекласти на її плечі турботу про матеріали, власне ремонті  і усю відповідальність!