Ремонт квартири

З чого треба починати?
Ремонт починаеться з демонтажу покриття стін і стелі. Це один з найбрудніших етапів ремонту квартири. У багатьох старих будинках зберігся хороший паркет. Врятувати його може поліетиленова плівка.

Самі запорошені процеси —  заміна віконних блоків і облаштування віконних укосів і підвіконь. Це необхідно зробити відразу, оскільки згодом не можна допускати появи бруду і пилу, а під час малярних робіт взагалі забороняється відкривати вікна, тому що недопустимі великі перепади температур і вологості. Після установки вікон і підвіконь їх необхідно відразу упакувати поліетиленовою плівкою.

Наступний етап ремонту квартири — електропроводка. Її можна зробити в стінах або по підлозі. Для електробезпеки і підвищення надійності проводку тягнуть усередині металевих труб, які захищають її від зовнішнього ушкодження. Такий спосіб дозволяє замінити дріт цілком, не розкриваючи стін і підлоги. Для того, щоб мати проводку, що перетягується, в труби слід закласти спеціальний дріт. Але цей момент необхідно обговорити при укладенні договору.

Головне
Після затвердження кошторису на ремонт квартири, необхідно зажадати від будівельників план  робіт — це дисциплінує і дає можливість встановити проміжні контрольні точки. У плані мають бути вказані терміни і конкретні види діяльності з тим, щоб ремонт не тягнувся нескінченно. Це настільний документ, який при нагоді можна пред’явити і зажадати мотивованих пояснень про причину тяганини. Без потижневого плану розуміння того, що терміни зірвані, приходить до підрядника і замовника, коли до завершення робіт за договором залишається всього один тиждень. Наслідком цього є аврали, зниження якості робіт, зіпсовані стосунки. На жаль, пунктуальність в Україні не прийнята, і невиконання договору в строк вважається нормою, але управляти процесом можна за допомогою визначених договором.