Будівництво басейнів

Будівництво склопластикових басейнів
У середині 1950-х р у підсумку довгих експериментів канадських учених, народився матеріал з незвичайними характеристиками — скловолокно. Завдяки своїм чудовим фізичним характеристикам він швидко став досить розповсюджений. Цілий ряд параметрів обумовили його чималу необхідність у багатьох галузях промисловості. Як виявилося, зі скловолокна можна зробити відмінні об’єкти, для яких важлива міцність і зносостійкість. Зокрема, склопластики одержали солідне вживання в такій області, як будівництво басейнів. Пробна штучна водойма зі скловолокна був змонтований в 1958 р. У Сіетлі. Нащадки хазяїв навіть у наші дні не перестають використовувати спорудження так само, як піввіку назад. Це — реальний приклад того, наскільки довговічний полімер.

Чаші зараз виготовляють в більших масштабах. До речі, рівень замовлень штучних водойм зі скловолокна в Північній Америці і Європі наближається до 80%. Крім низької вартості водойми зі склопластику мають масу переваг перед кам’яними або пластиковими побратимами. Композит відчутне міцніше граніту, абсолютно несприйнятливий до згубної дії ультрафіолетового випромінювання й хімічних компонентів, включаючи кислоти. Також, він екологічно чистий і на ньому не  живуть водорості, оскільки їх включення не мають можливості зачепитися на абсолютно слизькій площині.

Ушкодити чашу з полімеру без застосування професійних знарядь неможливо. У полімері не виникають деформації, він не має потреби в нанесенні захисної плівки. Водойма не вимагає постійної дезінфекції, підфарбування й цементування, як це необхідно робити з бетонними об’єктами. Принципово, що композит виділяється досить маленькою теплопровідністю. У силу цього, нагрівши рідини в  чаші  зі скловолокна обходиться набагато дешевше, чим у традиційному басейні, звідки уходять чималі витоки тепла в землю.

Привабливість склопластику відзначається практично всіма користувачами. Прийняте так, що майбутній хазяїн одержує право намітити його колір — від білосніжного до глибоко-синього. Звичайно, перевага віддається темно-синьому тону, який гармоніює з водною глибиною. Усе це є вагомими причинами вважатися композитні басейни надійними спорудженнями. Західні й провідні українські виготовлювачі відповідають за належну службу своїх виробів строком до п’ятдесяти років. Протягом цих років спорудження не тільки не втрачає своїх експлуатаційних параметрів, але й підтримує презентабельний образ. При цьому установка водойм під ключ проводиться в найкоротший термін тижні, що часто не перевищують, якщо вважати й підготовчі роботи. Сьогоднішня промисловість виготовляє тисячі різновидів і розмірів композитних басейнів різних обсягів.