Покупка бетону

Покупка бетону для будівництва фундаменту
Навряд можна уявити собі будинок без фундаменту. Це основа будь-якої конструкції при будівництві нерухомості житлового й комерційного призначення. У свою чергу, для надійності конструкції в будівництві фундаменту завжди застосовується бетон. Встає питання, якої марки вибрати бетон?  Ціна куба – ці показники є ведучими в прайс-листах, тому відразу впадають в око, а от усвідомити для себе, що ж являє собою конкретний вид, клас і марка бетону найчастіше непрофесіоналам буває складно. Але ж саме від цих показників повинен залежати вибір. Здійснюючи вибір, слід пам’ятати, що кожний клас, кожна марка призначає для конкретних цілей і тільки конкретний тип бетону може підійти для конкретного фундаменту.

У принципі, основних параметрів, що виявляють помітний вплив на вибір продукції, порівняно небагато. По-перше, слід урахувати навантаження на конструкцію й вага майбутнього об’єкта. По-друге, обов’язково слід визначити геологічні параметри місцевості й ділянки будівництва, у тому числі характер ґрунту й рівень вод. Нарешті, величезне значення має тип цокольної й підземної частини спорудження, наприклад, чи планується будівля підвалу. Вартість бетона дуже сильно відрізняється: не визначитеся із зазначеними вище параметрами – переплатите або закупите бетон не оптимальної якості. Зруйнуватися або ушкодитися фундамент – можна вважати, що спорудження швидке, як мінімум, порушить параметри конструкції, як максимум, розвалиться.
У цілому, кожний фактор у будівництві має значення, але прийнято вважати, що плановані навантаження на спорудження – це найважливіший показник. Зрозуміло, що невеликий збірний щитовий будиночок набагато легше, чим залізобетонна будова або будинок з каменю, тому, якщо для будиночка підійде більш низька марка бетону й не треба переплачувати, то для важких конструкцій вибір більш якісного матеріалу є життєвою необхідністю. Для прикладу можна привести наступні дані. Так, для того ж будиночка цілком підійде бетон марки м200, для будівлі фундаменту для будинку з деревини (колод, бруса) – продукція марок м250 або м300. До речі, остання марка, а також марка м350 – самі популярні марки для будівництва дачних будинків і котеджів. М350 підійде й для будівлі будинку із цегли, збірного залізобетону й інших подібних по вазі матеріалів.