Плінтус

Плінтус – необхідний аксесуар
Плінтус – необхідний аксесуар, його основне призначення – сховати технологічно необхідний шов, а також виконання декоративної функції. Тому дане виріб для оформлення інтер’єру використовують усі й завжди, але з різними цілями. Так, багато намагаються його зробити непомітним (у тон підлоги або стінам), а деякі перетворюють у яскраву деталь інтер’єру. І в першому й у другому випадку, такий матеріал повинен виконувати свою основну функцію – сховати шов.

Багато покупців, значно витрачаються на придбання підлоги покриттів, а при покупці й установці плінтуси намагаються заощадити. Ми рекомендує не заощаджувати на деталях, як і не перестаратися в їхнім використанні й призначенні. З іншого боку, плінтус – це всього лише обробка вже спланованого інтер’єру, тому не потрібно на нього витрачати, занадто багато часу, нервів і грошей. Рекомендуємо найпростіший і вірний варіант – плінтус, обраний під структуру й колір покриття.
Давайте розберемося у всьому різноманітті плінтусів на сучасному ринку покриттів і матеріалів для обробки. Існує кілька видів: пластиковий, дерев’яний (масивний) плінтуси.
Пластиковий плінтус
«Умовно» підходить для підлоги поверхні з ламіната й лінолеуму. Зовсім не підходить для масивної полової дошки, штучного паркету й паркетної дошки. Його основні переваги – найнижча ціна серед усіх можливих варіантів даного виробу. Досить легко підбирати в тон покриття, однак для натуральної дерев’яної підлоги не вистачає його колірної гами. Основні недоліки – ненатуральність і штучність, необхідно застосовувати заглушки й куточки. У загальному декорі такі елементи занадто помітні, тому що немає великої колірної різноманітності. Доводиться задовольняти «майже» підходящими по кольору. Російський ринок пропонує виробу 3-4 виробників з Польщі й Німеччини. Причому в розмірах існують обмеження – висота максимум 45 див.
Ламінований плінтус
Ідеально підходить для ламіната. Для всіх інших покриттів категорично не підходить. Його основні переваги – система установки не вимагає використання заглушок-куточків. Можна просто «запиляти під кутом». Більш «натуральний» вид, чому пластиковий. Багато європейських виробників роблять «рідні» плінтуси ( під певне покриття підлоги). Недоліки – ринок погано насичений вибором виробників. Вітчизняні марки практично відсутні – їхній асортименти низький, тому покупці не знають таку продукцію. Європейський «рідний» плінтус досить дорогий. Максимальна висота – 60 мм. Низький вибір «рельєфу», «фігурності».
Шпоновий плінтус
Ідеально підходить для підлоги з натуральних дерев’яних підлог: паркету, масивної й паркетної дошки. Його основні переваги – виготовлений зі шпони натурального дерева. Досить багатий асортименти продукції, асортименти постійно розширюється через асортименти, що розширюється, паркетних підлог. Наприклад, є попит на паркет Мербау – з’являється плінтус Мербау; є попит на паркет Венге – з’являється плінтус Венге. Такий матеріал рідко скручує й згинає в порівнянні з масивним плінтусом. Його основа – складальний масив недорогої вологостійкої деревини сосни. Зверху покривається тонкою шпоною з коштовної породи дерева. При установці, не потрібні куточки й заглушки. Буває прямої або рельєфної форми («сапожек»). Кріпиться спеціальними кліпсами або «рідкими цвяхами». Вартість значно дешевше, чим у масивного плінтуса. Основні недоліки – відсутність штучної рівності кольору й тону, перепади структури, часто зустрічаються сучки й заболонь (ділянки темного кольору). Під час експлуатації можлива зміна кольору виробу залежно від сорту деревини.
Масивний плінтус
Використовують для масивної полової дошки. Досить часто представляють у колекції разом з паркетом. Багато виробників ексклюзивного масивного паркету роблять і оздоблювальний матеріал ідеально підходящий за структурою, кольору. Основні переваги – при виготовленні під замовлення, має індивідуальний декор і розміри. Основні недоліки – погано тримає геометрію (виріб звивається й скручується), висока вартість.
Сучасний ринок найбільше широко представлений вітчизняним плінтусом з масиву Бука або Дуба. Такі вироби відносно дешеві, але йдуть без покриття, відповідно якість низька.
Останнім часом для здешевлення масивного плінтуса, його роблять із «набору планки», однак декоративні властивості виробу досить низький – окремі ділянки відрізняються по кольору й тону.