Конструкції фундаментів

, Конструкції фундаментів

конструкції фундаментів і їх будівництво

конструкції фундаментів і їх будівництво.

до найпоширеніших фундаментних типів ставляться стовпчасті й стрічкові типи фундаменту. Причому як ті, так і інші можуть бути побудовані збірним або монолітним способом із цегли, бетону, залізобетону, бутобетону.

стрічкові фундаменти закладаються по периметру всьой будови й призначені для будинків з важкими стінами (цегельними, кам’яними або бетонними). саме собою, при виборі стрічкового фундаменту в будівництво необхідно закласти більше витрат будматеріалів.при будівництві монолітного фундаменту застосовують опалубку, установлювану у фундаментному котловані.

якщо фундамент із залізобетону, то перед тим як залити бетон необхідно по периметру фундаменту встановити зварені між собою металоконструкції. це робиться з метою збільшення міцності конструкції. бетон заливати у фундамент необхідно рівним шаром по периметру всього фундаменту, а після заливання — ущільнити.

блокові збірні фундаменти складаються із з’єднаних між собою залізобетонних або просто бетонних блоків, що укладаються на розчин і стягнутих міцному сталевим дротом.

такі фундаменти відрізняються надійністю й швидкістю зведення. Однак собівартість блокового фундаменту немала.

собівартість цегельних фундаментів поменше, але по швидкості їх зведення й довговічності вони трохи уступають монолітним. Кладуть цегельні фундаменти із червоних повнотілих вологостійких цегл.

розчини для кладки цегельного фундаменту необхідно підбирати, із розрахунковим навантаженням на фундамент і якість самого ґрунту.

при зведенні бутових фундаментів використовують бутові камені. бутовий фундамент характеризується міцністю, надійністю й довговічністю. Правда такі фундаменти обходяться найбільше дорого, головним чином із за того, що камені для фундаменту необхідно ретельно підбирати й точно підганяти. Використання бутового фундаменту виправдане на вологому ґрунті.

, Конструкції фундаментівпри будівництві бутобетонного фундаменту

при будівництві бутобетонного фундаменту використовують суміш із дрібних і середніх бутових каменів і розчину.

при будівництві бутового фундаменту в обов’язковому порядку використовується опалубка. Кладочные роботи полягають у чергуванні операцій по укладанню кам’яних шарів, ущільнення їх, і проливания сполучної бетонної суміші із дрібним заповнювачем (щебені, пісок, дрібний гравій).

стовпчасті фундаменти призначені для будинків з легких стін (дерев’яних або каркасних). при будівництві стовпчастих фундаментів потрібно дотримувати наступного:

стовпи повинні ставитися не тільки під кутами зовнішніх стін, але й під перетинаннями зовнішніх стін із внутрішніми й внутрішніми між собою;

залежно від розрахункового навантаження, проміжки меж стовпами повинні становити від 1,2 до 2,5 метрів;

між самими стовпами слід зробити цоколь, опиратися який повинен на перемичку.

сама перемичка служить метою стяжки стовпів між собою й одночасно є цокольною підставою.

цокольна кладка виконує також функцію ізоляції подпола будинку від прямих впливів зовнішнього середовища у вигляді вогкості, снігу, промерзання, вітру.

крім іншого, цокольна кладка впливає на температурний режим безпосередньо в будинку.

слід зазначити, що вартість надійного фундаменту залежно від ступеня його складності і якості використовуваних матеріалів, може становити до двох третин загальної вартості будови.

, Конструкції фундаментівале, при цьому, фундамент, це не та конструкц

але, при цьому, фундамент, це не та конструкція, на якій можна заощадити.