Пластикові вікна

Нині на ринку багато пропозицій ПВХ профілів і вікон з них. Є профілі дешеві і дорожчі. У чому ж відмінність між однотипними продуктами дешевими і дорогими, навіть в тих випадках, коли пред’являються однакові сертифікати з однаковими показниками?
Коли йдеться про пластикове вікно, то йдеться про стабільність якості сировини на хімічному, молекулярному рівні і про стабільність виробничого процесу. Враховуючи, що вікна отримуються не на пару-трійку років, а на десятиліття, це питання для споживача є первинним. Показником стабільності виробництва є наявність сертифікату. Сертифікат Відповідності ДСТУ  говорить про те, що заявлений продукт відповідає певним фізико-механічним властивостям.

Параметр, що впливає на ціну, окрім стабільності виробництва, це, звичайно, якість самої сировини для профілів. До складу композиції входить більше десятка різних компонентів, які, у свою чергу, є продуктами високих технологій. Як початкову сировину, ПВХ отримують у вигляді дрібного білого порошку. Проте без відповідної попередньої обробки ПВХ ще не можна використати як робочий матеріал, тому його перемішують до отримання однорідної суміші з добавками, перш ніж починати подальшу його переробку в кінцевий продукт. Такими добавками є стабілізатори, модифікатори на ударну в’язкість, полімерні допоміжні реагенти, наприклад, мастила, наповнювачі, пігменти.


Вибір відповідної добавки орієнтований у кожному конкретному випадку на технологію подальшої обробки і вимоги до готового виробу. З одного боку, сама подальша обробка ПВХ взагалі можлива лише за наявності в нім добавок, з іншого боку, ці добавки вирішальним чином впливають на кінцеві властивості готового виробу з ПВХ. Так, наприклад, з одного і того ж початкового матеріалу шляхом добавки в нього різних компонентів можна отримати або щонайтоншу плівку для упаковки харчових продуктів, або водопровідну трубу.
Серед компонентів, що входять до складу композиції, є ряд дорогих хімічних речовин. Їх наявність в достатній кількості неможливо визначити візуально, тому виробники економлять. Наприклад, в профілях є присутнім оксид титану -порошок яскравого білого кольору, що забезпечує білизну профілю і, спільно із стабілізаторами, що відповідає за збереження кольору під час експлуатації вікна. Висока чистота оксиду титану вимагає істотних витрат, якщо заощадити на його якості, то споживач цього відразу не помітить, але це проявиться в ході експлуатації вікна — через рік, два або три…
При підготовці сировини також принциповий рівномірний розподіл компонентів в масі. Наприклад, модифікатор на ударну в’язкість, що становить в сировині об’єм близько 7прцентів, утворює в ньому мережі, як арматура у бетоні. І саме він головним чином сприймає механічні навантаження на профіль. Якщо він розподілений в сировині нерівномірно, то це — немов обриви в мережі, де у профілю виходять слабкі місця. Ретельність підготовки сировини і контроль цього процесу дуже сильно впливають на якість кінцевого продукту.
ПВХ профіль, як і всякий інший продукт, має свою цінову планку, нижче якої починається різке падіння якості продукції. Ця цінова планка визначається сучасним рівнем розвитку виробництва.