Камінь

Приступаючи до будівництва, ви повинні визначити, які матеріали потрібні на кожному етапі процесу.  Кам’яні матеріали призначені для зведення фундаменту і стін. Існують натуральні і штучні матеріали.

Натуральні кам’яні матеріали
До них відносяться бутовий камінь, пісок, щебінь, гравій.
Пісок використовують для приготування бетону і будівельного розчину. Пісок буває річковим, озерним і яром. Перед приготуванням бетону треба ретельно промити і просіювати пісок, щоб відокремити від нього домішки.
Бутовий камінь є подрібненою породою природного каменю. Це шматки доломіту, піщанику і вапняку. Камені мають бути чистими, без дефектів у вигляді тріщин і розшарувань. Якість каменів найпростіше перевірити ударом молотка, при цьому вони повинні видавати чистий звук.

Гравій є гладким каменем завдовжки до 80 мм.
Щебінь утворюється при дробленні гірських порід. На відміну від гравію, він має шорстку поверхню, тому добре зчіплюється з цементом. Щебінь ідеально підходить в якості наповнювача для розчинів і бетону.

Штучні кам’яні матеріали
Це силікатна цегла, керамічна цегла і камені.
Для виробництва силікатних каменів або цегли застосовують в суміш кварцевого піску. Отриманий матеріал можна використати для зведення перегородок, стовпів і стін. Силікатні матеріали не годяться для будівництва фундаменту і стін, що знаходяться в умовах високої вологості.
Керамічні камені і цеглу роблять з глини: формують заготівлю, сушать і піддають випаленню. Цегла може бути порожнистою або повнотілою, потовщеними або одинарними. Керамічні камені завжди бувають порожнистими.
Щоб визначити якість керамічної цеглини, треба звернути увагу на його колір. Правильно виготовлена цеглина має насичений червоний колір, а цеглина з недостатньою мірою випалення відрізняється рожевим кольором. При ударі по цеглині молотком ви повинні почути чистий дзвін. При цьому матеріал не повинен розсипатися на дрібні шматки. Погано обпалена цеглина має низьку міцність, інтенсивно вбирає воду. Перепалену цеглину можна відрізнити по темно-бурій скловидній поверхні. Він може використовуватися для закладки фундаменту, оскільки матеріал практично не вбирає вологу.