Орендуємо квартиру подобово

Здавалося б, навіть в такій простій справі, як орендувати квартиру подобово, бувають підводні камені. На перший погляд обрана житлоплоща може виглядати доглянута та привабливо, але якщо перевірити квартиру, то можна зіткнутися з неприємними фактами. Тому потрібно розуміти, як правильно вибирати квартиру, що потрібно робити при оформленні договору та як обійти майстерну роботу аферистів?

Як правильно вибрати квартиру

Не можна покладатися тільки на посмішку орендодавця та його правдоподібну розповідь про нерухомості що здається. Якщо потрібна оренда квартир подобово важливо звернути увагу на юридичну чистоту документів. Головне побоювання для орендаря – наштовхнутися на шахраїв, які контактують з клієнтами під маскою власників.

Вибираємо правильно квартиру подобово:

  • Перевірка власника. Не варто вірити посередникам. Для цього потрібно запросити нотаріально завірену копію довіреності, паспортні дані господаря квартири. При огляді квартири важливо задавати відповідні запитання та спостерігати за реакцією власника. Якщо він ухильна відповідає щодо облаштованості та найближчій інфраструктурі, то це привід задуматися про правдивість орендодавця.
  • Договір оренди. Не погоджуйтеся на операцію, якщо власник відмовляється складати договір оренди.
  • Цінова політика. За середню вартість господар квартири повинен надати всі необхідні зручності: працююча каналізація, хороший тиск води, проведена електрика, опалення, а також повинен бути в наявність посуд, пральна машина, холодильник, плита та постільні приналежності. За бажанням господар може провести бездротовий інтернет.

Як правильно скласти договір оренди

Договір оренди гарантує орендарю безпечну оренду житла. Ця угода укладається між власником та орендарем, тому такий документ вважається складним в оформленні. Не варто укладати договір оренди, якщо є сумніви щодо правомірності власника на житло, при його підозрілій поведінки.

Які пункти повинен містити договір:

  • Інформацію про власників або посередників. Для цього вказуються паспортні дані, а також необхідно зробити копію цих документів. У графі «Реквізити» необхідно написати контактні номери двох сторін.
  • Інформація про вартість добового житла. Вартість вказується за одну добу. Бувають випадки, коли орендар заселяється о 19:00, а власник виселяє його о 12:00 наступного дня. Важливо вказувати в договорі час заселення та виселення.
  • Відповідальність сторін. Пункт говорить, що при псуванні майна орендар повинен виплатити грошову компенсацію. У разі якщо орендодавець виселяє мешканців без підстави, то він зобов’язаний виплатити неустойку.

Як правило, вказується фактичне місце та дата виконання договору. При оренді житла необхідно вказувати його площу, кадастровий номер, право на власність. В правах та обов’язки сторін вказуються всі можливі ситуації.

 

Опис майна

Інвентаризація дозволяє уникнути конфліктних ситуацій між орендарем та орендодавцем. Опис прикладається до договору, підписується двома сторонами в обов’язковому порядку. Також цей документ може містити акт здачі-прийому квартири. Як правило, акт складається у двох примірниках: один підписується при заселенні, другий при виселенні.

Як правильно скласти опис майна:

  • Опис майна складається власником квартири, але деталі можуть бути внесені в присутності орендаря.
  • Не рекомендується вказувати вартість меблів та техніки, досить вказати загальний стан та розпізнавальні прикмети. Наприклад, на холодильнику є невелика вм’ятина, а на бічній стінці шафи подряпина. В даному випадку вказувати ціну буде некоректно. Для цього в договорі можна прописати штрафні санкції, в разі, якщо було зафіксовано псування майна.
  • Вказувати необхідно все: починаючи від килимів, закінчуючи кількістю столових приладів. Щоб не було обману з боку орендарів, власнику потрібно вказати дані побутової техніки.

При оренді нерухомості рекомендується витратити трохи часу на вивчення правовстановлюючих документів та ретельний огляд квартири.