Будинок з бруса

Жити з комфортом, повністю відчуваючи повноту і радість буття — це, воістину, мрія кожного! Сучасна людина все частіше приходить до висновку, що в наше століття бурхливого розвитку науково-технічного прогресу, божевільного темпу навкруги, жити і відпочивати йому необхідно як можна ближче до природи. Це стало можливо. Завдяки розвитку будівництва будинків з бруса, що почалося більше 30 років тому у Фінляндії. Останні декілька років ця технологія активно впроваджується в Україні, і те, що сотні людей вже стали володарями окремих сучасних будинків, ще раз підтверджує перспективність і економічну вигідність таких споруд.


Клеєний брус — це сучасний і високотехнологічний матеріал у будівництві з дерева. Експерти стверджують, що саме за цим матеріалом майбутнє, бо він має показники і властивості, які значно краще, ніж цеглина, камінь і інші матеріали з дерева. Також, є ще одно значне зауваження — будинок з бруса не вимагає додаткових робіт по внутрішній і зовнішній обробці, оскільки і без цього він має багатий, красивий і респектабельний вигляд.
Чому клеєний брус? Тому що це вибір професіоналів у будівництві з дерева! Тепер традиційний дерев’яний брус тільки сировина для вироблення досконалішого матеріалу. Ця технологія дозволяє зберегти переваги дерев’яного масиву, як матеріалу для виробництва, і одночасно звільнитися від деяких недоліків і недосконалості цілісного бруса.
Клеєний профільований брус, євро брус або багатошаровий клеєний брус,  виготовляють з сухої дошки, а далі зрощують на шпильку, стружуть і склеюють у брус. Які властивості це надає брусу? На відміну від цілісної деревини, пиломатеріали ретельно просушуються і мають рівномірну вологість по перерізу поверхні, тому клеєний брус міцніший і не піддається різноманітним несприятливим ушкодженням (розтріскування від дії часу, грибок, гниття і так далі).

Особливості будівництва :

для виготовлення бруса, з якого зводять стіни, роблять стелю і підлогу використовують тільки високоякісну деревину, — це сосна, ялина, ялиця;

стіни зводять завтовшки від 130 до 170 мм, залежно від кліматичного чинника і сезонності житла;

стіни з’єднуються за принципом «шпилька-паз», між ними прокладають утеплювач, щоб не залишити місця для так званих «мостів холоду»

спеціальної техніки на будмайданчиках не потрібна, тому будівельники роблять складання будинку за точною схемою, на якій вказано місце кожного елементу споруди;

усадка клеєного бруса рівна максимум одному проценту після повного монтування даху;

теплопостачання у будинку можливо як за допомогою «теплої підлоги»(перший поверх), так і за допомогою радіаторів.

Переваги:

Теплий енергозбережний будинок, що не вимагає великих витрат на експлуатацію;
Екологічно чистий будинок, що дозволяє створити виключно комфортні кліматичні умови для роботи і життя сім’ї;
Економію бюджету — застосування сучасних технологій дозволяє споруджувати неважкі, але міцні стіни і перекриття, зменшуючи витрати на обробку для будови;
Заощадження свого часу, скорочуючи термін будівництва.