Штучний водойм

Якщо ви вирішили створити особливу атмосферу невеликого оазису на своїй ділянці, вам слід вибрати штучну водойму.
Створити штучні водойми на території своєї ділянки — одно з найправильніших рішень в ландшафтному дизайні. Адже не може бути нічого красивішого, ніж приємне дзюрчання води і легка прохолода в сонячний жаркий день, яку неодмінно подарує невеликий штучний  ставок на дачній ділянці. Декоративний водоспад, штучні фонтани, невеликий басейн або ставок із золотими рибками — це маленький оазис краси і унікальності, який створить особливий м’який мікроклімат на вашій заміській території.
Перш ніж створювати штучні водойми, необхідно правильно вибрати місце для їх розміщення. Ландшафтний дизайн вашої ділянки виглядатиме природніше, якщо ви віддасте перевагу для розміщення водойми місцю, яке добре освітлюється сонцем. Досвідчені фахівці радять, не розміщувати ставок під деревами або близько біля пишних кущів, оскільки у воду не повинне потрапляти опале листя, відмерле частини рослин і різні рослинні залишки. Вони, поза сумнівом, постійно засмічуватимуть водойму, а це згубним чином позначиться на його мешканцях. До того ж, крони дерев даватимуть тінь, що перешкоджає зростанню і цвітінню водних рослин.

Що стосується форми і розмірів, то штучні водойми  можуть бути абсолютно довільної форми, а розмір безпосередньо залежить від розміру вашої ділянки. Дно водойми також може виконуватися різними способами. Як варіант, застосовують спеціальний м’який матеріал для формування внутрішньої поверхні дна або ж використовують вже готові литі пластмасові форми. Іноді оптимальним рішенням може стати традиційне бетонування.
Спорудити штучні водойма — мрія, напевно, кожного власника  ділянки. Адже це вже не просто данина моді, це незвичайний елемент ландшафту, який максимально наближає цивілізовану територію до природної природи. Штучні водойми притягають хазяїв і гостей прохолодною красою пейзажу в літню спеку, навівають своєю тихою загадковістю приємні спогади осінніми вечорами. Але слід також пам’ятати, що будь-яка штучна водойма потребує постійного відходу, у тому числі і взимку. Щоб навесні декоративний водний елемент ландшафтного дизайну не розчарував вас своїм зовнішнім виглядом, доглядати за ставком слід восени і зимою.

Восени водойму слід ретельно очистити від опалого листя і ні в якому разі не залишати їх на зиму у воді. Багато водойм, як правило, на зиму залишають без води, інакше замерзла вода може пошкодити внутрішню частину водойми. Декоративні рибки і водні рослини на холодний період часу краще помістити у більше відповідне для зимівлі місце, а вже навесні повернути їх в звичне місце існування.

Сучасні штучні водоймы можуть носити різне функціональне призначення. Дуже часто такі водойми використовують для розведення різних декоративних риб і тварин. Іноді штучний водойми несуть суто естетичну функцію, тобто радують погляд прозорою блакитною водою і створюють незабутній унікальний мікроклімат на території дачної ділянки.