Теплоізоляція будинку

 

Чому теплоізоляція? Низька ефективність використання енергії й реальний стан житла в нашій країні, а також подальший ріст цін наколив питання про додаткову теплоізоляцію, яка  ще більше увагу залучила не тільки у фахівців у будівельній практиці, але й у широкій громадськості. Основний ефект від теплоізоляції будинку — значне зниження споживання теплової енергії. Теплоізоляція на додаток до економічних аспектів міцно пов’язана з іншим аспектом, починаючи з оздоровлення навколишнього середовища . Застосування теплоізоляції є важливим чинником у відновленні існуючих будинків.

Енергетична точка зору. Результати вимірів показують, що зовнішні втрати тепла стін 25-35% від загального числа втрат у приватних будинках, і 30-40% для житлових будинків. Скорочення втрат тепла  можна реалізувати тільки шляхом підвищення термічного опору структури додаткової теплоізоляції. Відповідно до принципів, звукоізоляції й проекту принципів реалізації ізоляції, на думку ряду незалежних досліджень складних ізоляцій можна заощадити до 50% тепла в опаленні будинків. Теплові втрати, відповідно гарячі джерела економії впливають на витрати пов’язані з  опаленням будинків.

Екологічні аспекти. Інший істотний вплив ізоляції, тісно пов’язане з більш низьким споживанням теплової енергії, є значне зменшення шкідливих викидів в атмосферу.
Санітарний аспект.  Однієї з головних причин, чому необхідно змінити теплоізоляційні властивості будівельних конструкцій, поліпшення санітарно-гігієнічних умов в інтер’єрі будинку. Холодна поверхня стін приводить у багатьох випадках до зниження температури поверхні, створюючи ідеальні умови для виникнення й росту різних грибків і цвілі. Ізоляція стін приміщення запобігає росту мікроорганізмів. Ізольований будинок також надає мешканцям тепловий комфорт і стабільний внутрішній клімат цілий рік.
Технічні й естетичні міркування. Ізоляція зовнішніх стін ізольованими плитами сприяють прихованню стиків, тріщин і інших дефектів . Вона також значно знижує теплове навантаження опорної панелі. Ізоляція  конструкцій передбачає захисне покриття, яке стійко до дії несприятливих кліматичних і екологічних наслідків.