Видобуток піску

Видобуток піску й ґрунту для будівництва.
Невід’ємною частиною в будівництві займає ґрунт і пісок. Саме із цих складових роблять бетон або замішують розчин, а також будують дороги. Але пісок і ґрунт із неба не падає й просто так без зусиль його знайти не завжди можливо, особливо коли він потрібен для будівництва будинків або більших споруджень. А добувають пісок і ґрунт в основному в ріках або більших водоймах. Для цього використовують таке спорудження, яке називається земснаряд. Від нього відходить пульпопровід (спеціальні труби, по яких рухається пісок). Таким чином, увесь пісок, який всмоктується із дна водойм земснарядом, проходячи через ці самі труби, що називаються пульпопроводом, попадає на сушу. А на суші він висихає й через якийсь час його можна вантажити на самоскиди й везти на місце будівництва.

Аналогічно відбувається видобуток ґрунту. Просто у водоймах звичайно в деяких місцях накопичується пісок, а десь на дні є поклади ґрунту. За допомогою того ж спорудження відбувається усмоктування ґрунту із дна й викидання його на сушу, після чого він висихає й стає транспортабельним. Головне щоб пісок або ґрунт добре просохнули від води. Це поліпшить їхню якість, а також зробить їх більш легкими для навантаження й перевезення.
Особлива увага треба приділяти техніці, за допомогою якої буде відбуватися навантаження й перевезення. Чим краще ви будете ставитися до неї, тим більше вона буде на вас працювати. Тому необхідно виконувати перераховані вище вимоги. Та й ще треба дивитися на той факт, що мокрий пісок буде причиною корозії як екскаваторів, так і самоскидів. Тому простіше буде почекати, а потім уже можна займатися його реалізацією. Тим більше в цей час багато компаній, що займаються будівництвом і ремонтом будинків і квартир, які потребують піску й ґрунті. У дитячій пісочниці чи навряд вони знайдуть достатнє кількості піску, а от придбати повний самоскид піску або ґрунту за вигідною ціною буде набагато зручніше й вигідніше. Тим більше на видобуток піску й ґрунту за допомогою земснаряда піде менше засобів, чому можна буде їх мати від продажу будівельним компаніям.

Вище мова йшла про видобуток річкового піску й ґрунту. Але є ще спосіб видобутку піску й ґрунту. Цей спосіб ґрунтується на викопуванні екскаватором ями до певної глибини, на якій і будуть перебувати поклади піску. Аналогічно можна й добувати ґрунт. Але цей спосіб менш надійний, тому як не завжди можна докопатися до нормального піску або ґрунту, можливо після ґрунту буде перебувати глина. Тому такий спосіб використовується в основному в районах де нема водойм.

Як правильно замовити й купити пісок

Пісок, який застосовують у будівництві, різниться як по якості, так і по розміру крупинок (модулю крупності). Так пісок, середньої крупності відмінно підходить для виготовлення бетону або для будівельних розчинів; пісок великий краще використовувати в дорожньому будівництві для підстав автодоріг, а також дренажних споруджень і септиків. Усі види будівельного піску не вступає в хімічні реакції з водою й в’язкими речовинами, що дозволяє успішно застосовувати цей матеріал у виробництві бетону й розчинів.
Замовляючи матеріал, обов’язково вказуйте, який саме тип піску потрібно: це ставиться до найважливіших умов замовлення й забезпечить високу якість майбутнього будівництва (довговічність і міцність). Природний пісок — це природний сипучий матеріал неорганічного походження зерна до 3,5 мм. Добувають його в піщаних або піщано-гравійних кар’єрах. У будівництві в основному працюють із наступними видами цього матеріалу: кар’єрний пісок, річковий і рідше кварцовий.

При ремонті або будівництві різних об’єктів необхідно вибирати пісок певного виду. Тому, перед тем як замовити будівельний пісок, ще раз ознайомитеся з основними властивостями різних видів даного матеріалу. Самий популярний і недорогий кар’єрний пісок добувають відкритим способом у кар’єрах, і використовується для багатьох будівельних робіт. Через присутність у складі сторонніх домішок кар’єрний пісок у відмінності від річкового має низький коефіцієнт фільтрації. Найчастіше в кар’єрного піску малий і середній модуль крупності; в основному зустрічається пісок кар’єрний дрібнозернистий з невисоким відсотком алевритових домішок і часток глини. Він має широке застосування у виробництві бетону, а також при будівництві житлових будинків і доріг. Цей недорогий пісок прекрасно зарекомендував себе в штукатурні й кладкових роботах, благоустрої територій, зворотному засипанню фундаменту, а також у виготовленні бетону.

Последние записи