Фундамент і матеріали

Фундамент і матеріали для його установки

Щоб Ваш фундамент вийшов міцним і стійким необхідно армувати його сталевими стрижнями, дротом, сітками й каркасами. Бетонна суміш звичайно складається з ряду інгредієнтів: розчин цементу, різні наповнювачі, добавки й вода. При виробництві суміші необхідно дотримати ряду вимог: отриманий бетон повинен зручно укладатися, під час перевезення зберегти однорідність.
У всіх бетонів різна щільність, що розділяє їх на групи: особливо важких бетонів; важких; полегшених. Марка завжди залежить від того, яка проектна марка бетону по його міцності. Коли маркування в цементу виявиться вище необхідної, те необхідно його розбавляти активним тонкомолотим інгредієнтом. Тоді Вам удасться заощадити високо марочний цемент.

Поговоримо про дрібні наповнювачі. Найчастіше використовують пісок, попередньо очищений від різних домішок, що збільшують потребу у воді, за допомогою промивання. У якості великих наповнювачів в основному використовують природні матеріали, типу гравію, щебенів. Чим масивне повинна вийти конструкція, тем крупніше повинні бути зерна наповнювачів. І найголовніше й те, на що не завжди уважно звертають увагу – вода. Її необхідно перед застосуванням обов’язково очистити від усіх шкідливих домішок і солі, яка буде роз’їдати арматури, що приведе до осідання бетонної конструкції.

Найкраще, якщо це буде питна вода з водопроводу або із природніх водойм. У жодному разі не використовувати болотну воду, стічну побутову або промислову. У крайньому випадку, піддати її ретельному очищенню. Пропорції для готування бетонного розчину: 1-а частина цементу, дві частини піску, дві щебені, 0,7 від однієї частини води. Не допускайте, щоб розчин вийшов рухливим, тоді вдасться уникнути його розшарування. Недоліком бетону при його розтяганні є маленька міцність. Якщо бетон армований, то такого показника ми не побачимо, арматура стримає напругу. Залізобетонна конструкція, начебто єдине ціле, утворена міцним зчепленням.

Тому вони так поширені й користуються більшим попитом. Для стрічкових збірних фундаментів дуже часто застосовують блоки з бетону, тому що вони прекрасно можуть удержати масивну конструкцію або будову. Для зменшення витрати бетону ваги конструкції, у блоках, використовуваних при установці підвалів, роблять наскрізні порожнечі, із шириною не більш ніж сорок міліметрів. Плити для цього ж, можна зробити із замкненими широкими порожнечами. Якщо Ви встановлюєте фундамент у ґрунт, перенасичений вологою, то не можна використовувати блоки, що мають порожнечі. Накопичена в них вода, після замерзання зруйнує стінки блоків, що може привести до сумних наслідків.