Фундамент для лазні

Будуємо фундамент для лазні Кожна людина мріє про власну лазню, але побудувати її справа заморочлива. Отже, якщо ви розв’язали побудувати лазеньку самостійно, почати треба з фундаменту. Швидше за все, ваша лазня не буде величезних розмірів, а тому нам підійде стовпчастий різновид підстави. Полягати вона буде із цегельних або кам’яних стовпів, ніяк не зв’язаних один з одним.

Для будівництва рекомендують використовувати червону цеглу, застосування силікатного небажане. Розмір стовпів 50х50, а встановлюють їх на всіх передбачуваних кутах будови, а також у тих місцях, де стикуються внутрішні й зовнішні стіни. У тому випадку, якщо лазня передбачається більших розмірів, потрібно закласти додаткові стовпи, на відстані 2 метрів між ними.
Також можна використовувати й стрічковий фундамент, який представляється суцільними безперервними смугами, що окреслюють контур будівлі.

Для початку проаналізуйте состав ґрунту на ділянці, де буде зводитися лазня.
Вважається, що найбільш оптимальним є ґрунт із цілинного піску, а, що також має піщано-кам’янисту або гравійну основу. Глинистий ґрунт піддається спучуванню, тому траншея під фундамент повинна проходити на 10-20 см шару, що промерзає. Стрічковий фундамент якщо глибина Вашого фундаменту велика, то необхідно обладнати гравійно-піщаний шар під стовпами, а підстава стін між ними треба викласти цеглою товщиною 250 мм.
Стрічковий фундамент має інший принцип і состав. Тут основою є бут і цементний розчин. Також можна використовувати бетонні блоки, закладені на шар утрамбованого піску товщиною 150 мм. Ширина такого фундаменту може бути від 300 до 500 мм, це залежить від ширини стін лазні. Заливаємо фундамент на висоті 200-400 мм над рівнем землі. На завершальній стадії поверхня й кути фундаменту вирівнюємо цементним розчином, а для гідроізоляції прокладаємо два шари руберойду. Фундамент на цьому закінчений, залишилося побудувати гарну лазню й покликати друзів, щоб закріпити ця знаменна подія.