Будівельний пісок

Будівельний пісок і все про будівельний пісок

Пісок, як матеріал для будівництва, одержав широке поширення ще в стародавності. Так, здавна він використовувався для виробництва ливарних форм  скла. Також, пісок став досить популярним матеріалом для будівництва, тому як його використання дозволяє створювати неймовірно міцні стіни й бетонні перекриття для будинків. Сьогодні ж пісок став практично незамінний у будівництві й ремонті, з його допомогою виконується бетонування й зведення стін, а також багато інші ремонтні роботи із застосуванням сумішей на основі цементу.

Будівельний пісок буває декількох видів, які визначаються походженням цього матеріалу. Найпоширенішим є річковий пісок, тому що джерел для видобутку такого піску – величезна безліч, а технологія його видобутку є досить проста  і найменш витратною серед усіх інших.

Річковий пісок

Видобуток річкового піску проводиться за допомогою спеціальної баржі, яка має величезні запаси потужності й дозволяє «добувати» до 2,3 тис. куб. метрів піску в годину. По своїх розмірах річковий пісок ділиться на три групи: дрібний, великий і середній. Звичайно ж, професійною мовою будівельників поняття розмірності називається «модулем зернистості». Так, найбільш великі річкові піщини мають  до 5 мм, у той час як самі дрібні – від 0,6 до 1,5 мм. Використання річкового піску можливо не тільки в будівельних цілях, але й з метою фільтрації. Пісок цього типу відмінно пропускає воду або ж будь-яку іншу рідину через себе, затримуючи, при цьому, усі великі частки, які втримуються у рідині. Варто відзначити, що кар’єрний і морський тип піску для фільтрації непридатні.

Кар’єрний пісок

Кар’єрний пісок також широко застосовується в будівництві, але його використання обмежується штукатурними  роботами, а також зведенням фундаменту й застосуваннями в декоративних цілях. Варто відзначити, що будь-які вироблювані кар’єрні піски повинні відповідати стандарту ДЕРЖСТАНДАРТ 8736-93, які строго регламентують його состав і характеристики.

Морський пісок

Морський пісок є найбільш рідким видом піску, тому як він має досить складну технологію видобутку, чимсь схожу з видобутком річкового піску. Морський пісок піднімається із дна моря, де зразкова глибина залягання шарів піску становить від 30 метрів. Такий пісок може цілком використовуватися в будівельних цілях, особливо на тих об’єктах, які розташовані поблизу моря й вимагають величезних обсягів піску для зведення будинків.