Асфальтова крихта

Використання асфальтової крихти
Однієї з основних проблем нашої країни, як відомо, є саме дороги. Звичайно ж, помірна поясність створює всі умови для швидкого псування асфальтового покриття й приходу його в непридатність. Асфальт залишається лише зрізати й укладати новий. Також відомо, що безвідходність виробництва сьогодні дає величезні результати в плані ефективності економії природних ресурсів. Так, відпрацьований і зрізаний асфальт стає не просто сміттям – часто він переробляється в спеціальний матеріал, який служить відмінною підлож кой для абсолютної більшості асфальтних ділянок доріг. Цей матеріал називається асфальтовою крихтою. Природно, асфальтова крихта набагато щільніше, чим щебені або пісок, тому як у ній у більших кількостях утримується бітум і залишки асфальтового покриття.

Асфальтова крихта використовуються повсюдно, де потрібен ремонт або прокладка дороги: на дачах, у селах або ж для прокладки автомобільних магістралей. Така крихта укочується колесами й доводить до щільності асфальту. При цьому вона не чутлива до впливів дощів або вивітрювання. Саме асфальтова крихта стає ідеальною для асфальтів, що укладаються. Цей матеріал широко використовується й у побуті – як для укладення тротуарної плитки або ж для асфальтування гаражних майданчиків.
Крім своїх фізичних якостей, асфальтова крихта є набагато більш дешевим будівельним матеріалом. Це є одним з головних її переваг після фізичних властивостей. До слова про фізичні властивості – при великій жарі асфальтова крихта не руйнується, а навпаки – зміцнюється. Це відбувається тому, що моноліт стає більш міцним саме під дією більших температур, тому утворюються нові бітумні зв’язки. Одним із суб’єктивних переваг можна також назвати відсутність « осколків, що вилітають, », які, потрапляючи в кузови автомобілів, ушкоджують їх.
Досить цікавим є той факт, що асфальтова крихта успішно застосовується також і в декоративному дизайні ландшафтів – вона має незвичайну фактуру й відмінно сполучається з різними декоративними елементами.

Для розрахунків достатньої кількості асфальтової крихти можна використовувати просту формулу: просто помножте на 0,2 площу поверхні, яку нею слід засипати. Отриманий результат – обсяг у кубічних метрах з розрахунку на те, що шар крихти повинен бути порядку 20 сантиметрів.