Cхема системи центрального опалення

Розподільча схема  системи центрального опалення   Популярність розподільчих систем центрального опалення з  труб PEXc і LPE продовжує зростати, особливо в індивідуальному будівництві, а невеликі інсталяційні фірми віддають їм перевагу з огляду на простоту монтажу та можливість її встановлення  за допомогою лише комплекту ріжкових ключів. Інсталяційна Система KAN-therm пропонує особливо широкий асортимент продукції для виконання розподільчих  систем.
Особливістю розподільчої схеми є те, що кожен обігрівальний  прилад з’єднаний окремими трубопроводами з центральним розподільником.

В конструкціях підлоги труби PEXc і LPE прокладають в захисних трубах типу „пешель”. Таке рішення забезпечує можливість вільного прокладання труб і природну компенсацію їх  термічних видовжень.
Одночасно захисна труба виконує функцію термоізоляції труб,  що зменшує тепловитрати. У випадку великої концентрації труб  захисна труба “пешель” повинна ізолюватися спіненим поліетиленом — це запобігатиме місцевому перегріванню підлоги.
До розподільника труби приєднуються за допомогою конусних  з’єднувачів. Аналогічно під’єднуються обігрівальні прилади, в  залежності від способу підключення, причому найчастіше використовуються  обігрівальні  прилади  типу  VK  або прилади,  обладнані відповідними термостатичними вентилями. Одним  з найдешевших та найчастіше застосовуваним в індивідуальних будинках рішенням є монтаж під обігрівачем пластико вих колін, які прикручуються до підлоги. Коліна призначені  для жорсткого кріплення трубопроводів на кінцевих ділянках  системи; одночасно вони забезпечують ідеальний профіль в  90°. Через коліна проходять самі труби — без захисних труб  „пешель”, — тому їх протягують через коліна до того, як приєднують до обігрівача.
Після виконання підлоги лише мінімальна частина коліна  виступає над її поверхнею, решта відкритих ділянок трубопроводів додатково закриваються спеціальними пластиковими  оболонками.

Розглянуте вище рішення застосовується для обігрівальних  приладів типу VK, а також для традиційних, що живляться через агрегатний вентиль. Головна його перевага — можливість виконання всієї розподільчої системи за допомогою простого інструменту (ріжкові ключі), оскільки в системі застосовуються виключно гвинтові та затискні з розрізаним кільцем з’єднання. У будинках громадського призначення естетичним і довготривалим рішенням є застосування на вході до обігрівального  приладу відведень з мідними нікельованими трубками.

Система KAN-therm пропонує різні види з’єднувачів —  залежно від способу живлення обігрівача. Для традиційних  обігрівачів, що живляться через агрегатний вентиль або для  обігрівачів типу VK застосовуються відводи з трубками довжиною L = 300 мм. Якщо ж обігрівач є довгим, — варто виконати  перехресне з’єднання (живлення та відвід теплоносія з протилежних сторін обігрівача), що забезпечить кращий розподіл  температур по всій його поверхні. В такому разі зі сторони живлення обігрівача застосовується відвідне коліно з трубкою довжиною L = 750 мм, а на звороті — відвідне коліно з трубкою  L = 300 мм. Застосована арматура: зі сторони живлення — вентиль для обігрівальних приладів зі з’єднувачем кутовим або  частина агрегатного вентиля; на звороті — кутовий зворотний  клапан.

З’єднання мідних трубок і вищезгаданих клапанів виконується за допомогою затискних з’єднувачів із суцільним кільцем  типу конусний затискач. Зі сторони системи відводи мають затискні з’єднання з суцільним кільцем, тому при їх монтуванні  потрібно користуватися гідравлічним інструментом. Відвід з’єднується з трубкою капілярним паянням з м’яким припоєм (з’єднання виконано в заводських умовах).
Дуже вимогливі користувачі мають змогу повністю приховати  підходи до обігрівальних приладів у стіні. Єдиними видимими  елементами будуть вентилі (живильний і зворотний), що монтуються на обігрівачі. У цьому випадку водопроводи живлення та  звороту виконуються з труб PEXc, прокладених в „пешелі”, на  кінцях котрих монтуємо одинарні монтажні плитки з колінами  фіксованими. Краї коліна повинні бути врівень зі стіною. Рішення такого  типу часто застосовується у ванних кімнатах для обігрівальних  приладів, розташованих високо над підлогою. Але в такому разі  у стінах слід виконувати штраби.

У розподільчій схемі Системи KAN-therm використовуються труби діаметром 12 х 2 мм; лише у разі використання  приладів потужністю понад 2400 Вт доцільно застосовувати  труби діаметром 14 х 2 або 18 х 2 мм. Труби кріпляться до основи підлоги пластмасовими гаками —  це запобігає їх відставанню від перекриття, хоча може стати  чинником збільшення висоти бетонної заливки. Її мінімальна  висота над верхом захисної труби „пешель” становить 3 см. Слід пам’ятати, що не треба натягати труби, необхідно залишити можливість їх вільного укладання (укладати дугами),  тому що труби на основі матеріалу PEX характеризуються так  званою початковою усадкою, яка проявляється у зменшенні їх  довжини приблизно на 1 % після запуску системи (нагрівання  та охолодження труб).

Розподілювачі розташовані в інсталяційних шафках.
Система KAN-therm постачає дуже великий асортимент шафок для настінного або підтинькового монтажу; моделі шафок пристосовані для обклеювання глазурованою керамічною  плиткою. У шафці — для профілювання виходу труби з основи  підлоги — влаштовуються пластмасові коліна, що накладаються  на труби в „пешелі”. Розподілювачі, як і обігрівальні прилади,  повинні бути обладнаними автоматичними або ручними розповітрювачами.

Після монтажу систему слід заповнити водою та залишити під  мінімальним тиском 3 бари. Це дуже важливо, оскільки дає змогу  швидко виявити всілякі випадкові ушкодження системи, які трапилися під час будівельних робіт (заливки основи підлоги).
У кінцевому результаті отримаємо дуже естетичну систему,  трубопроводи якої повністю приховані в будівельних конструкціях, а сам монтаж є швидким і простим.