Безпека та охорона

Основна інформація в області безпеки та охорони  здоров’я під час роботи • Встановити масштаб діяльності (професії)  в рамках даного предмету підприємництва.
• Скласти список правових переписів, якими встановлюються вимоги про охорону безпеки праці та технічних устаткувань для ним виконуючої праці,  в тому числі вимоги щодо професіональної підготовки та фізичної здатності працівників у даній професії.  Забезпечити приступність цих передписів для керівників працівників.
• Шукати небезпеки можливої угрози життя та здоров,я працівників,  котра торкаються виконування роботи, виявляти їхні причини, та джерела, приймати міри для їхнього відсторонення. (Необхідно виконувати вимоги напр., кодексу праці, накази уряду No 361/2007 Зб., накази уряду No  11/2001 Зб, у редакції  пізніших наказів).
• Розробити на основі аналізу риску та конкретних умов праці,  список особистих   охоронних робочих засобів (ООПП),  котрими повинні бути охоронні працівники у випадках,  коли неможливо відсунути загрозу чи достатньо обмежити технічними чи організаційними заходами.  Згідно виготовленого списку   призначити ООПП працівникам. (Аналіз риску для окремої кваліфікації проводиться згідно наказу влади No 495/2001 Зб.).
• Інформувати працівників про те,  до якої категорії   була зарахована виконувана ним праця. Категорізацію роботи регулює закон No 258/2000 Зб.,
в редакції пізніших наказів та постановлення No 432/2003 Зб.).
• Забезпечити працівникам робочолікарське піклування. (Закон No 20/1966  Зб., про піклування, про здоров, я людей, в редакції пізніших наказів, кодексу праці, указів Міністерства охорони No про розгляд стану здоров’я щодо працездатності, у змісті інструкцій No 17/1970.).
• Забезпечити працівникам інструктаж про правові та інші передписи для забезпечення безпеки та охорони здоров , я   під час праці,  котра відносяться до їхньої роботи та робочого місця.  Вести документацію про інструктажах,  інформацію та указання. (Вступні інструктажі,  професіональні та професіонально періодичний інструктаж,  інструктаж при зміні робочих умов, при зміні робочого середовища, при зміні робочих засобів, технології та робочих методів.).
• Вести книгу травм для ведення обліку всіх травм – даний обов’язок кодексом праці.  (Спосіб ведення обліку, повідомлення та посилання протоколів про  травми, зразок протоколу про травму та круг органів та установ, котрим  повідомляється робоча травма та посилається  протокол про травму  призначено указом уряду No 494/2001 Зб.).
• Періодично контролювати  рівень безпечності праці та технічного обладнання  в організації та провіряти знання працівників.
• Передбачене законом страхування починається днем виникнення першого  правового робочого відношення у роботодавця. (Умови та тарифи постановляє  наказ No 125/1993 Зб., у редакції пізніших наказів).