Рододендронам

Рододендронам для ландшафтного дизайну

Квіти — найдивовижніше створення на землі, без них наше життя було б досить сумовитим. Саме тому, обзавівшись садом, ми намагаємося створити райський куточок, вибираємо рослини для клумби, кам’янистої гірки з доступного асортименту. Останнім часом з’явилося багато екзотичних новинок. Центром уваги здатне стати «рожеве дерево» — рододендрон. Справжньою сенсацією для садівників-професіоналів і любителів екзотики став рододендрон Смирнова. Ці кущі не бояться зимового холоду і сезонних заморозків на грунті. Його не потрібно укривати, обкопувати або засипати грунт навколо куща тирсою.

Якщо ви вирішили посадити алею рододендронів на своїй ділянці, то варто знати, які умови для них найбільш сприятливі. Висадити їх бажано в напівзатіненому місці і недалеко від джерела водопостачання. Саджати рослини на відкритій ділянці можна тільки при високій вологості повітря, інакше в полуденні години їм загрожує, так званий, температурний шок.

Улоговин і замкнутих понижень, де можуть скупчуватися поверхневі води і холодне повітря, краще уникати. Рослини люблять грунти, що аеруються і водопроникні. Кореневій системі рододендронів потрібна не лише волога, але і кисень. Незважаючи на своє південне походження, ці кущі прижилися в середній смузі Росії. Хоча традиційні види рододендронів насилу переносять холоди. Проте існують і морозостійкі, акліматизовані до умов чорноземної смуги рослини. Вони здатні витримати температурні перепади від 25 до 40 градусів морозу. Але навіть їх краще укривати на зиму. Для цього зазвичай застосовуються: ялинове гілля, рогожа, мішковина, спанбонд, лутрасил або навіть сітка для притенки, яка натягається на заздалегідь приготований каркас. Восени грунт навколо кущів радять засипати шаром свіжої тирси, а самі кущі укривають. Тирсу слід прибрати відразу, як спадуть морози, щоб уникнути випрівання.

Рододендронам потрібний певний відхід. Корисним заходом при його вирощуванні є видалення відцвілих суцвіть. Це дає рослині можливість використати поживні речовини на закладку квіткових бруньок для цвітіння наступного року, а також для зростання пагонів. Обрізувати рододендрони зовсім не обов’язково, але якщо ви хочете добитися кулястою або штамбовой форми, — можливо. Проводити обрізку краще після цвітіння.

Величезна кількість видів, сортів і форм рододендронів дозволяє вирощувати їх у всіляких кліматичних умовах. Рослина отримала велику популярність завдяки красивому листю, декоративній формі куща, великій кількості кольорів і їх різноманітному забарвленню, і ця популярність продовжує рости. Вирощування культури, при її відносній непримхливості, все ж має свою специфіку, тому вам, звичайно, не завадить консультація фахівця.