Фундаментні блоки сьогодні

Для того, щоб викласти фундамент за індивідуальним проектом, розрахованим проектною організацією для Вас, треба знати багато параметрів, наприклад розміри фбс, типи блоків, визначити кількість необхідних виробів. Існує безліч підводних каменів при використанні, про яких Ви не знали і навіть не могли припустити.

Де купити блоки і які?
Після отримання кошторисно-проектної і розрахункової документації, Ви насамперед починаєте обдзвонювати усі довколишні до Вашого будівельного об’єкту заводи по виробництву ЗБК і торгові компанії. Їх телефони і ціни Ви берете з інтернету, так би мовити, проводите маркетингове дослідження цін на фундаментні блоки.  Наприклад: розглянемо типоразмер блоку 2400 см по довжині 40 см по ширині і 60 см по висоті. Середня ціна нового блоку 650 грн — це вартість без урахування доставки до вас і розвантаження.

У 90-х, в перебудовні роки, було дозволено робити ЗБК вироби з бетону не по Державним стандартам, а за технічними умовами( ТУ ). У зв’язку з цим, заводи почали випускати будівельні матеріали і з/б конструкції нижчої якості чим за радянських часів. Зроблені по Держ стандартам, такі вироби строго контролювалися службами і лабораторіями, і у випадку, будь-якої розбіжності зі встановленими нормами, співробітників строго карали вимовами, пониженнями в посадах і зарплатні. Блоки ж, зроблені на сьогодні на деяких заводах, робляться з нижчої марки бетону, чим раніше. Вони не дотримуються покладеного стандарту, розмірів і форми, а так само їх дуже погано просушують, особливо в зимову пору року. В результаті такого порушення технологічного процесу, міцність вашої будови з таких матеріалів буде понижена.