Композитні панелі

У сьогоднішньому вимогливому світі ми вимагаємо від будівельної індустрії все  більше і більше. Ми хочемо, щоб наші будинки були енергоекономічними і естетично  красивими; ми також хочемо будувати їх швидко, закінчити їх в строк і не перевищити  бюджет, не втрачаючи при цьому на якості. Системи ізольованих панелей ПУ — це дуже  ефективний шлях досягнення усіх цих вимог.

Композитні панелі, що називаються також сендвич- панелями, виготовлені з двох жорстких металевих  облицювань(зазвичай із сталі або алюмінію), з ізоляційною  серцевиною з ПУ між ними. При виробничому  процесі серцевина ПУ розширюється, автоматично  приклеюючись і повністю з’єднуючись пошарово з  металевими облицюваннями, створюючи єдиний міцний  конструкційний елемент(semi — structural). Такі панелі  в змозі забезпечити чудові теплофізичні  властивості, з гарантованою цілісністю ізоляції і  заводськими повітронепроникними з’єднаннями.
Переваги застосування 
Однією з ключових переваг використання композитних  панелей ПУ в протилежність системам, що збираються  на місці установки, являється те, що ці панелі являються  заводськими цілісними елементами, які доставляються  на місце будівництва, де кріпляться простим способом. Це  менш трудомісткий процес, який зменшує час  будівництва і забезпечує велику передбачуваність  завершення проекту. Такі готові панелі допомагають  скоротити відходи в місці проведення робіт, забезпечити  якість конструкції, чудово зменшують ризик витоків  повітря, холодних мостів і несумісності ізоляції.
Існують також переваги, що стосуються здоров’я  і безпеці: використання композитних панелей ПУ  на даху скорочує час монтажних робіт і тому  зменшує ризик висотних робіт, при цьому композитні панелі можуть забезпечити безпечну, придатну для  ходьби платформу для робіт, на відміну від систем, які  збираються на місці робіт, де спершу встановлюється  крихка оббивка даху, а потім приступають до складання  численних елементів таких систем.
Все частіше доступні довгі панелі ПУ, які ще більше  прискорюють процес будівництва. З приходом довших  і товстих(масивних) панелей, більшою мірою стало  використовуватися механізоване підйомно-транспортне  устаткування. Це означає, що роботи можна виконати  меншою кількістю людей в коротший час і з  більшою безпекою.
Композитні панелі ПУ також надзвичайно міцні,  що особливо корисно при модернізації зовнішнього вигляду  при реконструкції будівель, а також при поліпшенні їх  теплофізичних властивостей. Додамо до усього цього широку гаму доступних кольорів і  способів обробки поверхні — від ребристих профілів до  повністю гладких, плоских панелей, від дерева або металу  до керамічної плитки, що пропонують в кожному випадку  чудові можливості проектування.
Системи композитних панелей ПУ можна знайти в складах,  офісах, роздрібних торгових точках і промислових  об’єктах, в квартирах, школах і лікарнях. Також сектор  житлобудівництва відкрив користь від використання  композитних панелей.
Холодильні камери і  чисті приміщення
Композитні панелі ПУ можна знайти також в холодильних  камерах і другом охолоджувальному устаткуванні, де їх  чудові теплофізичні властивості забезпечують  середовище з регулюванням температури. ПУ не схильний  дії низьких температур, а матеріал серцевини із  закритими порами означає відсутність проникнення або  вбирання вологи. Попит на заморожені і охолоджені  харчові продукти зростає, і існують рішення  на основі композитних панелей з ПУ серцевиною,  що відповідають вимогам для їх застосування, як в харчовій  промисловості, так і у зберіганні охолоджених або  заморожених продуктів.
Доступний широкий діапазон товщини панелей, в залежності  від того, які температури необхідно підтримувати,  наприклад панелі завтовшки 200 мм можуть забезпечити  коефіцієнт U, що становить ледве 0.11 Вт/м2.
Окрім чудових теплофізичних властивостей, ізоляції  ПУ можуть принести ключову користь в харчовій,  фармацевтичною або іншій промисловості, де  здоров’я і гігієна мають первинне значення. Структура ПУ із закритими порами стійка до проникнення  води або пара, вона не сприятлива для розвитку плісняви і  бактерій, а оскільки вона позбавлена також і волокон, то відсутній  ризик забруднення чистого приміщення волокнами.Цей вид застосувань можна знайти у багатьох інших секторах:  роздрібна торгівля, ланцюжок постачань живлення, кондитерське  виробництво, дистрибуція і логістика, фармацевтика, навіть  готелі і великі розважальні об’єкти.