Профілі натуральної черепиці

Область застосування керамічної й цементно-піщаної черепиць досить широка, малоповерхові й висотні будинки, різні суспільні будинки. Черепиця може застосовуватися для кам’яних, цегельних, дерев’яних будівель, як при новому будівництві, так і при реконструкції.
Сучасна черепиця, як керамічна, так і цементно-піщана дозволяє виконувати скатні дахи будь-якої складності. Черепицю, як правило, застосовують тільки на дахах з ухилом від 22° до 60. Зменшення кута ( від 10°до 22°) допускається у виняткових випадках і вимагає застосування додаткових заходів по гідроізоляції й вентиляції. при куті ухилу даху більш 60, необхідно приділяти особливої увагу додатковому кріпленню черепиці до решетування (шурупами).
1e-bras-12022013
Додаткові матеріали
Разом із черепицею пропонується широкий вибір елементів, кріпильних виробів, водозливів, що дозволяють надійно облаштувати дах будь-якої архітектурної форми.

При проектуванні покрівлі із черепиці особлива увага необхідно приділити проблемам вентиляції й снігозатриманню. Застосування елементів вентиляції покрівлі дає можливість уникнути утвору конденсату в товщі багатошарового покрівельного покриття, охороняє конструкцію даху й обробку мансарди від  ушкоджень, пов’язаних з надлишковим зволоженням, елементи снігозатримання  дозволяють убезпечити людей і захистити водостічні жолоби від сходу снігу, що накопичується на скатах.

Для розв’язку цих завдань розроблені спеціальні елементи:

аероелемент звису — забезпечує приплив повітря під покрівлю;
 аероелемент ковзана — служить для вентиляції конькової частини, від влучення дощової води й снігу;
торцевий елемент зі спеціальними отворами;
ґрати у звису покрівлі й вентиляційна стрічка — захищають вентиляційні отвори від птахів;
вентиляційна черепиця — використовується для вентиляції даху, її кількість і розташування визначається спеціальним розрахунками або за допомогою таблиць, розроблених фірмами-виробниками;
снігоздержувач черепиця — служить для втримання снігу на даху, (її кількість і розташування визначається розрахунками або по таблицях);
снігозатримувальні огородження;