Природна покрівля

Солом’яні покриття для покрівлі не претендують на роль універсальних покрівельних матеріалів. Ніхто й ніколи не поставить їх в один ряд з Фальцевою покрівлею або черепицею, незважаючи на те, що термін служби натуральної солом’яної (очеретяної) даху, покладеної за сучасною технологією, визначається більш ніж в 50 років. Найбільш підходящими рослинами для одержання покрівельної соломи є очерет. Гнучкість їх висушених стебел дає практично безмежні можливості по дизайну.
Всупереч історичній репутації сучасна очеретяна покрівля зараховується до елітних покриттів. Вона не тільки захищає будинок від атмосферних впливів, але і є засобом архітектурної виразності. Ні який інший матеріал не здатний настільки явно підкреслити взаємозв’язок людського житла із природою, так гармонійно злитися з навколишнім ландшафтом.

Багатошарове покриття нагадує хутряний виріб, пухнате й добротне. Очерет на даху — як шапка на голові для сприйняття. Можливо, тому очеретяні покрівлі переживають у Європі справжній бум. Сама коштовна якість очерету -це візуальна виразність. жовтий первісний колір через пару років перетворюється в сірий, однак ця зміна не зменшує привабливості даху. Унікальність очерету полягає в його фактурі.