Металочерепиця: на замітку майстру

Покрівельне покриття прикручуємо по системі 6 саморізів на м2, саморізи вкручувати потрібно в самій нижній крапці хвилеподібного вигину профілю й у кожну другу хвилю вигину, як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. У перехлесті з’єднуємо лист у верхній частині кожної хвилі. Саморізи вкручують 1см від верхньої частини хвилі з боку, щоб не ушкодити капілярну канавку. Усі аксесуари, торцева планка, карнизна планка і так далі виготовляються в стандартних розмірах.

Установку ковзана проводять двома способами: укручення в бруски, використовуючи вентиляційну стрічку, що відразу дає ефект, вирівнювання,  шурупи ставимо у верх, або способом з’єднання жерсті з жерстю, що значить укручуємо короткі шурупи прямо в покрівельне покриття. У цьому випадку використовуємо ущільнювальну стрічку для ковзана . При установці ковзана необхідно застосовувати й вентиляційні отвори для вентиляції покрівельної системи, для цього використовуємо на відстані 2м ковзан з вентиляційним отвором. Заглушку ковзана можна теж поставити з вентиляційним отвором. Для переходів покрівельних покриттів використовують перехідник. Радимо при укладанні обшивки димоходу, мансардних вікон і виступаючого отвору покликати професіонала, тому що ці роботи своїм способом є специфічними, згодом може відбутися порушення функціональності покрівлі.


Установка снігоздержувача
Снігоздержувачі встановлюють залежно від ухилу ската й обов’язково враховують навколишню середу де перебуває дана покрівля. Скористатися можна декількома способами установки. Установка шурупами 4,8х19 установлюємо їх у верхній частині хвилі покрівельного покриття й фіксуємо його 4-мя саморізами. Установка водонепроникними заклепками діаметром 4 мм, установку проводять також як у першому прикладі.
Установка саморізами 4,8х63 таку установку проводять у місцях де можливість опадів снігу більше наприклад(гірські області).  Потрібно враховувати перед монтажем установку обрешітки планок де будуть монтуватися снігоздуржувачі, у цих місцях  набивають планки впритул щоб снігоздуржувачі вкручувати прямо в планки. Саму установку проводять також як зазначено в 1 і 2 прикладі. Снігоздуржувачі використовуються для захисту від навантаження снігу наскрізних виводів або для затримки більших мас снігу перед падінням з покрівлі.