Пасивне будівництво

Що таке пасивне будівництво? Цей термін визначає будинок з високою енергетичною ефективністю, де для тепла використовують природні джерела, при наявності (рекуперації) правильного повітрообміну. Вимоги до такого типу конструкції: для 1 метр квадратного в будинку, повинне бути досить при обігріві використовуваної енергії рівної 15 квг (у перерахуванні на інші види палива в 1,5 л або м3 газу). Зниження потреби в опаленні не може бути компенсоване більш високими витратами на електроенергію.

Як побудувати пасивний будинок, мінімізуя витрати при майбутній експлуатації? Для реалізації подібної ідеї в життя,  треба починати вже на стадії проектування. Енерго ефективність повинна бути полягати в правильній геометричній форми ( ґрунтуватися на прямокутних або квадратних видах будови), без непотрібних кутів, поглиблень.
Іншим важливим аспектам у конструкції пасивного будинку — це визначення сторін світла. Вітальні й зали повинні бути розташовані з південної сторони, відкриваючи при цьому доступ сонячного світла в кімнату через більші вікна.  Пасивні будинки повинні бути оснащені герметичними вікнами (потрійний склопакет).

Частина будинку, яка не вимагає вікон (ванні кімнати, коридори) проектують із півночі. Ще одна перевага, яку використовують для енергетичної ефективності будинку може бути особливості його місцевого розташування — захист від вітру, наприклад, можна забезпечити за рахунок природнього рельєфу, тим самим суттєво знизити витрати на опалення в несприятливі дні.

Матеріали
На стадії реалізації проекту, варто інвестувати в матеріали, які забезпечать максимальну економію енергії при наступній експлуатації. Пасивне будівництво вимагає, насамперед, герметично закритих приміщень.