OSB або дошка: Вибираємо матеріал для Опалубки

Багатьом починаючим забудовникам радять купувати Осб-Плиту для створення опалубки під фундамент або під заливання армопоясу, і в деяких виникає питання чи буде це дешевше дошки. Тут знову виникає питання, якої дошки, обрізний або необрізної? Хоча, відповідь буде однозначно одна: використання OSB буде дорожче й не вигідно.

Найчастіше будівельники на великих об’єктах використовують відходи OSB, у цьому випадку звичайно відпадають зайві витрати на придбання дошки. Як правило така плита, має більші переваги в порівнянні з дошкою, це в першу чергу легкість конструкції, по-друге: простата обробки й створення складних і мудрих форм під заливання бетону, по-третє: зручна фіксація елементів опалубки.

Але, розглянемо мінуси такої опалубки.

1) дорого

2) не багаторазове (звичайно 3-5 заливання, після чого плита деформується).

Усім відомо, що така плита стійка до вологи, є питання: чи можна вже використані шматки ОСБ плити, які були вжито під опалубку застосувати під бітумну покрівлю? Відповідь: можна, але не рекомендується, тому що вона вже частково деформована.

opalubka-osb

Інше питання, збивати цвяхами щити опалубки з дерев’яних дощок, це також додаткові витрати як часу так і грошей. Але така опалубка прослужить довго, тому годитися для багаторазового використання. Вибір дошки, одне із самих розумних пропозицій, тому що завжди можна використовувати старі б\у дошки, які значно знизять витрати. Якщо ви розв’язали використовувати обрізну або не обрізну дошку, при цьому для багаторазового використання під опалубку, куплену в пунктах продажу лісу, то радимо її обернути поліетиленом, що у свою чергу буде сприяти довгому терміну служби дощок, і легкому демонтажу при зніманні опалубки від залитого бетону.

opalubka-celofan

Опалубка покрита політеленом: 1 — поліетилен, 2 — щит з дерев’яних дощок, 3 — поперечні ( для міцності) бруски, 4 — поздовжні планки.

Для разового заливання, можна не витрачати засоби на матеріал. Постарайтеся використовувати підручні матеріали: вологостійку фанеру, старі плити ОДСП (стільниці, елементи непотрібних меблів) і т.д.