МАЛІ АРХІТЕКТУРНІ ФОРМИ

МАЛІ АРХІТЕКТУРНІ ФОРМИ
Після гучного  міста, круговороту ділових зустрічей і рутинних справ немає нічого краще, чим чашка ароматної кава на сонячній терасі або вечір барбекю із друзями. Своєрідний особистий рай потрібний кожному, для того щоб на якийсь час сповільнити темп життя й відновитися, а потім з новими силами йти вперед. Заміський будинок і прилягаюча ділянка можуть бути будь-якими – що розташовують до гучних посиденьок, сільськими, сучасними й навіть екзотичними.

СПОЛУЧНА ЛАНКА

Тераса – те місце, де житло людини й природа поєднуються в одне ціле, саме цим пояснюється глибокий зв’язок ландшафту, тераси й архітектури будинку. Створення стильної прибудови такого типу – справжнє мистецтво: вона може бути практично будь-якої форми і її місце розташування не обмежується територією, пов’язаною з будинком. Так, останнім часом тераси стали зводити на схилах у кілька ярусів, прикрашаючи рослинністю й каменями, для максимального зближення з навколишнім ландшафтом.

Будь-яка тераса починається з напольного покриття, яке визначає стиль. Кожний матеріал має свою власну «ауру»: дерево, плити теракотового кольору асоціюються з теплом і затишком, патинована підлога створює атмосферу старовини, натуральний камінь у комбінації з опалими листами робить терасу трохи занедбаної. Крім того, кожний різновид покриття має свої особливості. Серед матеріалів виділяють дорогі, престижні премиум-класу й більш бюджетні. Натуральні матеріали відрізняє наліт елітарності й ексклюзивності. Дерево залишається одним з найбільш естетичних покриттів, воно створює затишну атмосферу, правда сполучається далеко не з усіма будівлями. Варто відзначити, що сьогодні особливо в ціні тикове дерево, ареал поширення якого різко скорочується. Гранітна підлога обходиться дорожче всього, але його ціна – ніщо, у порівнянні з надійністю й довговічністю, а бідність колірної палітри окупається багатством.

Для інтер’єру, витриманого в стилі японського мінімалізму, підійде базальт, вартість якого досить висока, але довговічність і глибокий чорний колір, доречний у концептуально декорованих приміщеннях, складно недооцінити. Широку популярність придбала терасова дошка, яка відрізняється подібними з деревом якостями, але при цьому має гарні експлуатаційні характеристики: сильно не нагрівається й не має потреби в спеціальній обробці. Тераса дає повну свободу дій у своєму оформленні інтер’єру як для життя, так для ведення бізнесу: вона може бути витримана в легкому середземноморському, східному минималистичном, етнічному або сільському стилі із плетеними меблями, з настроєм постмодернізму при достатку пластику й скла, а куті меблі прекрасно впише в класичний інтер’єр.

Аматори погрітися у вогню можуть зробити свою терасу тепліше й душевніше за допомогою спеціально розроблених камінів або барбекю, які завдяки лицювальним матеріалам можуть бути гармонійно вписані в інтер’єр. Додатковими елементами декору можуть стати текстиль, світильники, перголы, що не тільки обгороджують від сторонніх очей зону відпочинку, але й виконуючі роль навісу. Тераса є не тільки функціональним приміщенням, але й важливим композиційним елементом, який з’єднує будинок з перголами або альтанками.

АЖУРНІ КОРИДОРИ

Коридор з пишної зелені особливо ефектно виглядає в комбінації зі світлими будівлями, грамотно підібрана шпалери не зіпсує простір, а зробить його цікавіше. Той, хто обмежений фінансами, може «відскіпатися» перголами із бруса й колод, які досить органічно впишуть у сільський пейзаж, однак якщо будинок має розкішну архітектуру й облицьований матеріалами класу люкс, дизайн пергол повинен відповідати заданому тону. Найчастіше основу подібних «коридорів» становлять дерев’яні й металеві каркаси, особливо вишукано виглядає сферичний верх, у комбінації з кам’яними колонами, які розширюють простір.

Ажурні перголы, які виводять до мальовничих місць перетворять прогулянки по садові в захоплюючу подорож. Важливим елементом архітектурної форми є рослини: кирказон, хміль, дверогубец, гортензія, актинідія й солнцелюбивые клематисы, виноград і троянди. Дерев’яні перголы доречні в англійських і голландських садах, а куті – стануть ефектним штрихом до саду в стилі модерн.

НОВИЙ ПОГЛЯД НА ВНУТРІШНІЙ ДВОРИК

Для тих, хто звик вести розміряний спосіб життя на природі, прекрасно підійдуть патіо, які ведуть свою історію від перигилий Рима й садів часів Арабської Іспанії й Альгамбры. Патіо може бути зведене близько будинку компанії для времяпровождения співробітників, у якості літнього майданчика для ресторану або просто, як місце для відпочинку при заміському будинку. Головним стилеобразующим елементом для патіо є мощення, у якому перевага залишається на стороні дорогих натуральних матеріалів, таких як граніт, кварцит, мармур, базальт, доломіт. Широкі можливості для реалізації фантазій дизайнерів надає керамогранит, який не тільки довговічний, але й може імітувати будь-яку фактуру: дерево, тканину, шкіру. З його допомогою можна зробити патіо витриманим як у спокійному кантрі стилі, так і з обліком найсучасніших тенденцій у ландшафтному дизайні. До новинок на вітчизняному ринку можна віднести термодревесину, яка по зовнішньому вигляду нагадує покриття палацового типу й стане гарним доповненням до класичного або барочному стилю. Стіни патіо прийнято декорувати натуральними матеріалами: каменем, як натуральним так і штучним, штукатуркою й клінкером, які дозволяють зв’язати простір із природним ландшафтом.

При виборі матеріалів для облицювання стін важлива фактура: можна вибрати більш вишукану, але менш практичну поліровану поверхню або матову, яка виглядає не так ефектно. Аматори нестандартних розв’язків останнім часом роблять вибір на користь різьблення на штукатурці, яка створює барельєфи. Підкреслити стиль саду можна за допомогою висвітлення доріжок, наприклад, низовими садовими світильниками, які можуть відрізнятися самим різним дизайном, і навіть можуть бути декоровані кристалами SWAROVSKI. Для меблів підходять виробу з дерева, ротанга, пластику, чавунного лиття й навіть скловолокна.

Куті меблі по індивідуальному замовленню додасть саду особливий стиль і оригінальність, додавши необхідні мотиви. Вона доречна в модерні, класику й навіть етнічних інтер’єрах завдяки різноманітності орнаментів. Новинкою останніх років стали меблі зі скловолокна, яка має подібність із плетеними меблями, але більш довговічна. Патіо може бути виконане в іспанському стилі зі строгими лініями, яскравими візерунками в мощенні й насиченими квітами рослинності, у середземноморському, який нерозривно пов’язаний з ніжними тонами, натуральним каменем, басейнами й монументальними колонами. Аматорам східної екзотики прийдуть по душі дворики із циновками із трав, бамбуковими аксесуарами, що цвітуть родендронами. Найбільше яскраво підкреслити атмосферу релаксації дозволяють водойми, стиль оформлення яких нерозривні пов’язане із загальною концепцією дизайну: це можуть бути фонтани, «потріскана» стіна, з якої сочиться струмок або злегка зарослий пруд.

ДЛЯ ЩИРОСЕРДЕЧНИХ БЕСІД

Альтанка, з якої відкривається мальовничий вид на навколишній ландшафт – улюблене місце для вечірніх чаювань, дружніх посиденьок і навіть ділових переговорів. Їхніх різновидів також багато, як і стилів ландшафтного дизайну: спорудження цього типу можуть бути дерев’яними й чарівливо простими, або ажурно-кутими, природніми або у формі павільйону. Тіниста альтанка може стати місцем для затишного літнього кафе або важливим елементом стилю заміської садиби.

Останнім часом великою популярністю користуються японські сади з їхньою філософською концепцією простору й атмосферою релаксації, які неможливо представити без альтанки, виконаної в стилі японської пагоди із чіткістю ліній і простим дахом, який прикрашає кучерява зелень. Матеріалами для зведення альтанок у цьому стилі може бути деревина екзотичних порід, натуральний камінь і стекло – усі що асоціюється із близькістю до природи й лаконічністю. До такої альтанки може примикати струмок або пруд природньої форми, рясно обрамлений каменями – мерехтіння води і її життєрадісний дзюркіт як ніщо інше розташовують до розміряного відпочинку.

Класика ніколи не застаріває й в архітектурі альтанок, вона особливо цінується серед людей з більшим достатком за відсутність вычурности, зайвих декоративних елементів і атмосферу, що розташовує до ділових переговорів. До цього стилю ставляться й монументальні ротонди, які будуть доречні в регулярному оформленні ландшафту. Аматори яскравої екзотики чаші всього зупиняють вибір на мавританських альтанках з достатком елементів декору, східними візерунками й плоским дахом з куполом. Найбільше значення для інтер’єру альтанки має декорування стін, які можуть бути виконані з натурального дерева або пофарбовані в натуральні кольори листів, піску, природного каменю. Варіантів меблів безліч: дерев’яна, кована, кам’яна. Залежно від зовнішнього вигляду спорудження вибирається інтер’єр: це може бути японський мінімалізм, зі строгими меблями й атмосферою споглядальності, мисливський будиночок з розкішшю шкір, картинами із фрагментами полювання й затишним каміном, у якому потріскують дрова. Перголы, тераси, альтанки знайшли застосування як у межах міста, так і в оформленні заміського ландшафту.

У них можуть розташовуватися престижні літні кафе, під їхніми зводами можна організовувати зустрічі друзів і ділові переговори: функції цих спорудженні перебувають у тісному зв’язку з їхнім стилем.