Дизайн саду

Прості розв’язки в улюбленому саду  Так трапляється й нерідко – захоплені квіткарі не тільки тремтливо люблять свої садки й квітники, але й активно залучені в інші, несуміжні, сфери діяльності. Складно встигати методично й вчасно обривати зів’ялі суцвіття й процвітати в бізнесі, бути турботливим опікуном примхливих садових рідкостей і не упустити взаєморозуміння з дітьми-підлітками. А скільки поїздок на відпочинок відкладене тільки тому, що любовно створений зразок ландшафтної культури не переніс би відсутності регулярного відходу навіть тиждень!

Для того, щоб загибель вибагливих рослин не затьмарювала радості спілкування із садом, варто підібрати рослини, що не відрізняються вибагливою вдачею.
НЕВЕРЕДЛИВИЙ І ВИТОНЧЕНИЙ Зараз майже скрізь іде селекційна робота, і за останні 30 років з’явилися ще десятки тисяч сортів з різною величиною, формою й фарбуванням квітки. Діаметр квіток досягає розмірів більш 18 см, щоправда, у таких сортів квітів поменше, на відміну від мініатюрних ( до 7 см) і малих ( до 12 см). По фарбуванню квітки існує 18 основних груп від білої до майже чорної, висотою 20-150 см з мініатюрними й великими, простими й махровими, хвилястими й гофрованими квітами. Є види зі строкатим фарбуванням листів – на зелених листах білі смуги. У вирощуванні невибагливі, засухостійкі, морозотривкі, світлолюбні рослини.

Цвітіння починається в травні й закінчується в жовтні. Є сорти двоколірні, багатоквіткові, із плямами, обручем, облямівками. Є сорту, що цвітуть два рази – навесні й восени (ремонтантні), є запашні сорти.
Основних підгодівель дві: навесні, при відростанні листів, вдобрюють повним комплексним мінеральним добривом. У сухому виді його розсипають між кущами й зашпаровують у ґрунт. Для швидкого і якісного засвоєння рослинами мінеральних добрив їх рясно поливають. Головна, основна підгодівля, що впливає на якість цвітіння, проводиться через місяць після піка цвітіння, коли починається короткий період спокою перед початком нового росту, коли йде закладка бутонів наступного року. Підгодівля в цей час збільшує розмір рослини й дає максимальне число квіток наступного року.

ЛАНДШАФТНІ КОМПОЗИЦІЇ

Можливості використання квіткового дизайну практично нічим не обмежена. Можна висаджувати більшими групами або одиничними екземплярами на газоні. При цьому групи можуть бути підібрані з одного сорту, з різних сортів одного коліру або із суміші різних фарбувань. При цьому те саме рослина буде виглядати строго, велично або весело, пустотливо.
Група з одних темних сортів буде виглядати похмуро. Одиничними кущами або невеликими групами висаджують із іншими багатолітниками й одно літниками. При цьому враховується не тільки декоративність під час цвітіння, але й колір листів, вигляд усього рослинного.