Ландшафтний дизайн. Проектування

Дивлячись на зимовий сплячий сад, ми все частіше мріємо про теплі сонячні дні, подумки малюємо квітучі альпійські гірки, прикидаємо, де б краще виглядала альтанка, а де встановити басейн – словом, замислюємося про ландшафтний дизайн. У такі хвилини ми даємо собі обіцянку з першими весняними променями сонця зайнятися цим питанням. І робимо серйозну помилку! Планувати озеленення треба вже сьогодні: січень – ідеальна «крапка відліку». Фахівці попереджають – у травні буде вже пізно!
Усьому свій час
Не чи рано говорити про ландшафтний дизайн у січні? Аж ніяк! Якщо замовник прагне одержати продуманий до дріб’язків проект, який відрізняють високі естетичні характеристики, то на проектування буде потрібно досить багато часу. А у весняно-літній період саме часу катастрофічно не вистачає ландшафтним дизайнерам, у яких різко зростає обсяг роботи: авторський нагляд відразу на декількох об’єктах, розробка проектів для тих, хто задумався про ландшафт тільки тоді, коли зазеленіли доглянуті ділянки сусідів і т.д.

Нюансів у ландшафтному дизайні набагато більше, чим в інтер’єрі. У першу чергу тому, що ландшафт – живий організм, який змінюється залежно від часу доби, погоди. Він живе, росте, розбудовується… Розробка якісного проекту благоустрою прибудинкової території – це трудомісткий процес, що вимагає від дизайнера не тільки багатої фантазії й художнього смаку, але й високої концентрації уваги й глибокого знання питання.

Проект від і до
Проект ландшафтного дизайну – це основа ділянки, його фундамент, не тільки краса й зручність майбутнього саду, але й відсутність переробок, і значна економія засобів у майбутньому. У кінцевому виді він являє собою робочий проект, що включає ряд документів: генплан ділянки (загальний вид), дендроплан (розміщення рослин на плані), схему розміщення квітників (з переліком рослин), дорожню мережу (малюнок мощення й варіанти каменів), висвітлення (типи висвітлення, місця розміщення світильників), при необхідності плани вертикального озеленення. Крім того, робочий проект містить інженерну складову – системи водостоків, поливу й дренажу. І ще один обов’язковий блок – кошторис. Якщо передбачається розміщення на ділянці будов або басейну, їх креслення також додаються.

Візуалізація мрії
Провідні компанії нашого міста пропонують порівняно нову послугу на ринку ландшафтного дизайну – 3 D-Візуалізацію проекту, тривимірну об’ємну модель ділянки із промальовуванням дрібних деталей.

У чому полягає перевага візуалізації? З одного боку, вона допомагає замовникові, що не володіє спеціальними знаннями в області ландшафтного дизайну, побачити, що саме ховається за кресленнями й складними назвами рослин. Він може буквально прогулятися по майбутньому садові, заглянути в його самі далекі куточки, більше того, побачити свою ділянку в різну пору року! Зробивши таку віртуальну прогулянку, людині легше ухвалити рішення щодо вибору того або іншого проекту.

Але це тільки одна сторона медалі. Куди більш серйозна цінність 3 D-Візуалізації з погляду створення найбільш продуманої ландшафтної композиції. Наприклад, дизайнер має можливість підбирати оптимальні комбінації рослин по фарбуванню листя, висоті, періоду цвітіння, щоб клумби або альпійська гірка цілий рік виглядали яскраво й привабливо. Одні рослини в 3 D-Моделі легко заміняються іншими, міняється матеріал мощення, коректується форма альтанок, басейнів, висота заборів і підпірних стінок, поки не буде знайдений кращий розв’язок.

Усе це дозволяє уникнути помилок у проектуванні й подальших витрат на перебудову ділянки. Можна бути впевненими, що компанія, яка володіє технологією 3 D-Моделювання, розробить найбільш продуманий проект, який довгі роки не зажадає повторного втручання професіоналів. Компанія « Лад-Сіті» пропонує ландшафтне озеленення « під ключ» – увесь спектр робіт: від створення проекту, що враховує сучасні тенденції ландшафтного дизайну, особливості ділянки й особисті переваги замовника, до виконання всіх робіт на ділянці й подальшого обслуговування зелених насаджень. Індивідуальний підхід, цікаві дизайнерські розв’язки, 3 D-Візуалізація проекту. Компанія також виконує проектування й установку басейнів різних форм і конструкцій.

Модні тенденції

Авторський ландшафтний дизайн – це талант дизайнера в з’єднанні з високими технологіями. Головна складність – забезпечити високий рівень естетичної якості на всіх етапах: від проектування до реалізації, необхідною умовою для цього є постійний моніторинг світових тенденцій в області ландшафтного дизайну. Темп розвитку ландшафтного мистецтва й нових технологій дуже високий. Кожний сезон починається із впровадження різних інновацій. Якщо ми говоримо про сезон 2010 року, те, як показав вересневий 5 міжнародний конгрес «Biopiscine e Dolcevita 2009», що проходив в Італії, у містечку Merano – це будівництво био-басейнів. Біо-Басейн – це комбінація декоративності ландшафтного джерела з можливостями басейну: купання й водні розваги. Універсальність водойми залучає замовників, але реалізувати такі складні проекти здатні компанії, що мають досвід як виконання ландшафтного дизайну, так і будівництва басейнів. Головне, виділити найбільш перспективні напрямки й адаптувати їх до особливостей існуючого ринку ландшафтних послуг. Але ця тема для окремої статті, яку ми готовимо до найближчого випуску.