Конструкції фундаментів

конструкції фундаментів і їх будівництво

конструкції фундаментів і їх будівництво.

до найпоширеніших фундаментних типів ставляться стовпчасті й стрічкові типи фундаменту. Причому як ті, так і інші можуть бути побудовані збірним або монолітним способом із цегли, бетону, залізобетону, бутобетону.

стрічкові фундаменти закладаються по периметру всьой будови й призначені для будинків з важкими стінами (цегельними, кам’яними або бетонними). саме собою, при виборі стрічкового фундаменту в будівництво необхідно закласти більше витрат будматеріалів.при будівництві монолітного фундаменту застосовують опалубку, установлювану у фундаментному котловані.

якщо фундамент із залізобетону, то перед тим як залити бетон необхідно по периметру фундаменту встановити зварені між собою металоконструкції. це робиться з метою збільшення міцності конструкції. бетон заливати у фундамент необхідно рівним шаром по периметру всього фундаменту, а після заливання — ущільнити.

блокові збірні фундаменти складаються із з’єднаних між собою залізобетонних або просто бетонних блоків, що укладаються на розчин і стягнутих міцному сталевим дротом.

такі фундаменти відрізняються надійністю й швидкістю зведення. Однак собівартість блокового фундаменту немала.

собівартість цегельних фундаментів поменше, але по швидкості їх зведення й довговічності вони трохи уступають монолітним. Кладуть цегельні фундаменти із червоних повнотілих вологостійких цегл.

розчини для кладки цегельного фундаменту необхідно підбирати, із розрахунковим навантаженням на фундамент і якість самого ґрунту.

при зведенні бутових фундаментів використовують бутові камені. бутовий фундамент характеризується міцністю, надійністю й довговічністю. Правда такі фундаменти обходяться найбільше дорого, головним чином із за того, що камені для фундаменту необхідно ретельно підбирати й точно підганяти. Використання бутового фундаменту виправдане на вологому ґрунті.

при будівництві бутобетонного фундаменту

при будівництві бутобетонного фундаменту використовують суміш із дрібних і середніх бутових каменів і розчину.

при будівництві бутового фундаменту в обов’язковому порядку використовується опалубка. Кладочные роботи полягають у чергуванні операцій по укладанню кам’яних шарів, ущільнення їх, і проливания сполучної бетонної суміші із дрібним заповнювачем (щебені, пісок, дрібний гравій).

стовпчасті фундаменти призначені для будинків з легких стін (дерев’яних або каркасних). при будівництві стовпчастих фундаментів потрібно дотримувати наступного:

стовпи повинні ставитися не тільки під кутами зовнішніх стін, але й під перетинаннями зовнішніх стін із внутрішніми й внутрішніми між собою;

залежно від розрахункового навантаження, проміжки меж стовпами повинні становити від 1,2 до 2,5 метрів;

між самими стовпами слід зробити цоколь, опиратися який повинен на перемичку.

сама перемичка служить метою стяжки стовпів між собою й одночасно є цокольною підставою.

цокольна кладка виконує також функцію ізоляції подпола будинку від прямих впливів зовнішнього середовища у вигляді вогкості, снігу, промерзання, вітру.

крім іншого, цокольна кладка впливає на температурний режим безпосередньо в будинку.

слід зазначити, що вартість надійного фундаменту залежно від ступеня його складності і якості використовуваних матеріалів, може становити до двох третин загальної вартості будови.

але, при цьому, фундамент, це не та конструкц

але, при цьому, фундамент, це не та конструкція, на якій можна заощадити.