Історія залізобетону

Історія, про те, як звичайний садівник навчив людство вирощувати цілі міста

Сучасні спорудження сьогодні побудовані завдяки застосуванню залізобетону. Багатоповерхові будинки, супермаркети, гаражі, дачні будиночки, мости, тунелі знайшли міцність, завдяки використанню даного матеріалу. Адже й справді, якби ми будували за допомогою одного бетонного розчину, то конструкція могла би  звалитися тільки від своєї ваги.
1-istoriya-jelezobetona
Садівник Версальського саду Жозеф Моньє відкрив миру залізобетон, запатентувавши свій винахід в 1867 році. Усе почалося, із продажу пальмових саджанців англійцям. Але такий продаж не приносив прибутку, заповзятливому садівникові, тому що, горщики для саджанців були виготовлені з дуба вручну, і замовлялися під замовлення, у результаті їх вартість відбивалася на рентабельності продаваних рослин. Тоді, Моньє почав використовувати глиняні горщики, для своїх комерційних цілей, але й отут його чекало розчарування, тому що вони часто розсипалися при транспортуванні.
4-istoriya-jelezobetona
Незабаром, садівник звернув увагу на цемент, зокрема на бетон, порахувавши що бетонні горщики набагато міцніше глиняних. Нову розсаду, садівник висадив уже в бетонні горщики, але й тут його чекало розчарування, хоч бетонні горщики й були міцніше по своїх фізичних особливостях, від глиняних, але все, же вони не витримували тиск кореневої системи пальми, у результаті чого, посудини, руйнувалися. Тоді, Жозеф Моньє, почав  свої бетонні горщики зовні, зміцнювати залізним каркасом, а після й зовсім заливати їхнім бетонним розчином, для того щоб сховати залізні прутики, так і з’явився новий матеріал за назвою: залізобетон.

8-istoriya-jelezobetona