Сонячна енергія — успіхи й труднощі

Арабські Емірати, як зразок для наслідування, маючи світові запаси нафти, у той же час використовують природні джерела енергії,  у середині березня запустили одну з величезних сонячних електростанцій Шамс — 1 або Сонце — 1(будівництво почалося в 2010 році).

Станція має потужність більш 100 мгватт, покриваючи при цьому площу два з половиною кілометри. Сонячні панелі зможуть тепер забезпечити електроенергією більш 150 000 будинків і квартир.

2shams1

Зовсім недавно острів Токелау (Нова Зеландія), повністю перейшов на використання сонячної енергії на всій своїй території, тому вони стали ПЕРШИМИ у світі, де використовуєшся джерело даної енергії.

tokelau

На тлі успіхів, коштувати торкнутися теми руйнування найбільшого світового виробника сонячних батарей у Китаї — Suntech Power Holding. Ще кілька років на біржах капіталізацію марки оцінювали в 15- 16 млрд. доларів, сьогодні близько 100 млн. доларів.

suntech

Багато затверджують, що труднощі з розвитком цієї галузі в Китаї, зв’язані в першу чергу із внутрішніми проблемами: уряд перестав субсидіювати, з’явилися проблеми пов’язані з поставкою в Західні країни, але й також різкий занепад попиту на сонячні панелі теж зіграло свою роль.