Теплоізоляція штукатуркою

Теплоізоляція штукатуркою Основна функція фасадних систем — скорочувати тепловтрати будинку. У переліку існуючих систем утеплення фасадів теплоізольована штукатурка (ТШ) є унікальним матеріалом, що поєднує дві функції — утеплення й декорування.

Технічні характеристики

Різні по своєму составу штукатурки є багатокомпонентними матеріалами з ретельно вивіреній рецептурі. Властивості ТШ  легкі пористі заповнювачі, які становлять 50-75% маси матеріала. Виділяють два види «теплих» штукатурок — з мінеральними й з пенополістирольними наповнювачами. До мінеральних наповнювачів ставляться перліт  і вермикуліт. При термообробці ці  мінерали збільшуються (спучуються) і здобувають форму гранул. Крім  легкості, мінерали винятково вогнестійкі, не зазнають гниттю й дії грибка.
Єдиний недолік цих матеріалів — здатність вбирати вологу, тому до складу ТШ додають гідрофобізатори, що робить такі штукатурки  вологостійкими.
До складу ТШ, крім тепло ізолюючого наповнювача, входять сполучні компоненти (цемент, вапно й гіпс) і до десятка різних  добавок, що забезпечують унікальні технологічні якості матеріалу, зокрема, дуже гарну  адгезію до майже всіх будівельних  матеріалів: цегла, ніздрюватий бетон,  пінобетон, а деякі — навіть до металу й скла. А при її використанні немає необхідності застосовувати  арміруючу сітку. Низька щільність  матеріалу — 400 кг/м³ полегшує  його нанесення й знижує навантаження на  несучі конструкції й фундамент.
Товщина нанесення суміші становить  до 6 за один прохід. Завдяки нанесенню суміші формується монолітний каркас по всій площі фасаду,  максимально виключає виникнення «містків холоду», властивих системам утеплення зі збірних конструкцій. Така система теплоізоляції  фасаду не вимагає зміцнення дюбелями й використання інших технічних засобів, що запобігає появі сирих плям на поверхні.
Одним з найважливіших властивостей ТШ на  мінеральній основі є її вогнестійкість і стійкість до впливу високих температур, тому при  пожежі вона практично не руйнується. Завдяки тому, що ТШ на 35-40%  складається з повітряних пор, водяна  пара швидко виводиться з будинку назовні  ( без конденсації), а кристалики солей, навпаки, накопичуються усередині  шару штукатурки, не псують вид фасаду. І, нарешті, найбільш разючий факт: при товщині шару 4-6  см ТШ опір теплопередачі  цегельних стін збільшується в 1,5-2  разу.

Самої штукатурки  для утеплення будинків недостатньо.
Це питання завжди треба розглядати комплексно. У Європі ТШ успішно  використовують більш 40 років. Історія ТШ  в Україні — це 5-6 років, однак за цей  короткий період такі суміші придбали позитивну репутацію, як в приватних замовників, так і у фахівців. Вони ще недостатньо популярні, адже впровадження нових технологій на локальних ринках — процес  тривалий, хоча й неминучий. Одна  з помилок, яку роблять на шляху  впровадження ТШ на ринку, — це спроби порівнювати ТШ із пінополістиролом (ППС). Дійсно, по теплопровідності мало що може зрівнятися із плитами ППС. Це головний,  останній «козир», який відрізняє ППС від «теплих» штукатурок.

За вогнестійкістю, механічною міцністю, нетоксичністю, екологічністю й рентабельністю при проведенні будівельних або ремонтних робіт ППС  значно уступає тс штукатуркам. До того ж,  технологія нанесення й самі плити  ППС дуже вимогливі до якості  підготовки поверхонь, на які  їх монтують.
Використання Головне, що відрізняє технологію  нанесення ТШ від інших матеріалів,  — це небагатошарова система, що не вимагає багато часу й професійних навичок для монтування.