Профнастил. Частина 1

1e-25012012-profnasil

Сьогодні багато покрівельників широко використовують металеві профільовані листи в ремонті й будівництві даху, заборів, пристроям каркасного монтажу. Що являє собою профнастил? Профнастил або профільований лист ( назва пов’язане із трапецієподібною формою)- це металевий лист, що має оцинковане або RAL покриття, отриманий у результаті прокатки металу через спеціальну лінію по виготовленню профнастила. Як правило для виготовлення виробу застосовується тонколистова рулонна (бабіна) сталь, розміри при цьому по ширині можуть становити до  1250 мм по довжині до 12 м, залежно від технічної характеристики лінії для виробництва профільованого лист а.

Профнастил і металочерепиця — це, по суті, покрівельні матеріали, які мають однакові  технічні характеристики, виготовляються з однієї й тієї ж сталі й відрізняються лише формою виробу. Єдина перевага профнастила від металочерепиці полягає в універсальності застосування.  Профільований лист, залежно від висоти хвилі (П-10 висота 10мм,або П-75 відповідно висота 75мм) можна використовувати не тільки для дахів, але й для будівництва заборів, а також  на сьогодні це головний компонент у каркасному будівництві при використанні сендвич панелей.

 

Для забору частіше застосовують профнастил починаючи від висоти хвилі 10мм до 20мм, для покрівлі вже можна вибирати П-25мм (абревіатура П-25 умовно тут вказується, тому що в багатьох виробників існую свої позначення готового виробу наприклад ПК-45, але для всіх характерна одна риса — цифри і є висота профілю).

При покупці профлиста звертайте увагу на товщину виробу, тому що сама ціна на профнастил формується залежно від товщини металу, а не від форми, тут треба помітити, що найчастіше виробники пропонують свою продукцію починаючи від 0,45 до 1 мм, навіть дріб’язкова різниця 0,5-0,55 суттєво відобразитися на вартості. Не маловажну роль відіграє покриття металу, від якого залежить гарантія надавана покупцеві. Алюмінієве, оцинковувальне покриття поліефірне (поліестер) покриття забезпечує захист металу від агресивного навколишнього середовища й тим самим запобігає корозії, враховуючи покриття пропонованого виробу, виробники зможуть вам надати гарантію від 10 до 50 років.