Пісок яружний

яружний пісок можна назвати одним з найпоширен

яружний пісок можна назвати одним з найпоширеніших природних будівельних матеріалів. відрізняється яружний пісок від річкового тим, що, як правило, перший є дрібнозернистим. Середній показник модуля крупности яружного піску становить від половини до півтора міліметра, хоча в деяких випадках зустрічається й грубозернистий пісок, що має модуль крупности, що перевищує навіть 2,5 міліметрів.пісок яружний дешевше в порівнянні з річковим піском, однак, він містить велику кількість небажаних домішок (алевритових, пилоподібних або глиняних часток). тому такий вид піску не може бути підходящим для процесу виробництва якісного бетону. Як правило, його застосування пов’язане з роботами нульового циклу, готуванням штукатурних розчинів, зворотним засипанням доріг і їх відсипанням.

завдяки технологіям нашого часу з’явився такий вид піску яружного, як яружний митий пісок, у якому за допомогою величезної кількості води вимиваються зайві домішки (глина й інші). яружний митий пісок по своїй чистоті в цьому випадку має характеристики піску річкового, у якого, однак, менший показник модуля крупности. Використовувати цей пісок можна для виробництва бетону й різного роду інших домішок.

використовується яружний пісок при здійсненні робіт нульового циклу, для планування територій і їх відсипання, у процесі зворотного засипання котлованів, для дренажного будівництва, для виготовлення розчинів зі штукатурки, а також у якості підсипання для дорожнього будівництва. Крім того, яружний митий пісок може бути використаний у процесі виробництва бетону.