Кам’яні матеріали

Кам’яні матеріали для будівництва гаража
Приступаючи до будівництва гаража, ви повинні визначити, які матеріали необхідні на кожному етапі процесу. Ми постаралися в короткому виді об’єднати відомості про найпоширеніші кам’яні матеріали, необхідні при будівництві гаража. Ви довідаєтеся важливі характеристики цегл, піску, гравію, бутового каменю, довідаєтеся про способи їх практичного застосування й про визначення якості матеріалів. Кам’яні матеріали призначені для зведення фундаменту й стін. Існують натуральні й штучні матеріали.Натуральні кам’яні матеріали
До них ставляться бутовий камінь, пісок, щебені, гравій.
Пісок використовують для готування бетону й будівельного розчину. Пісок буває річковим, озерним і яружним. Перед готуванням бетону потрібно ретельно промити й просіяти пісок, щоб відокремити від нього домішки.
Бутовий камінь являє собою здрібнену породу природного каменю. Це шматки доломіту, піщанику й вапняку. Камені повинні бути чистими, без дефектів у вигляді тріщин і розшарувань. Якість каменів найпростіше перевірити ударом молотка, при цьому вони повинні видавати чистий звук. Гравій являє собою гладкий камінь довжиною до 80 мм. Щебені утворюється при дробленні гірських порід. На відміну від гравію, він має шорстку поверхню, тому добре зчіплюється із цементом. Щебені ідеально підходить у якості наповнювача для розчинів і бетону.


Штучні кам’яні матеріали
Такими є силікатні цегли, керамічні цегли й камені. Для виробництва силікатних каменів або цегл застосовують суміш вапна й кварцового піску. Отриманий матеріал можна використовувати для зведення перегородок, стовпів і стін. Силікатні матеріали не годяться для будівництва фундаменту й стін, що перебувають в умовах високої вологості. Керамічні камені й цегли роблять із глини: формують заготовку, сушать і піддають випалу. Цегли можуть бути пустотілими й повнотілими, стовщеними або одинарними. Керамічні камені завжди бувають пустотілими.

Щоб визначити якість керамічної цегли, потрібно звернути увагу на його колір. Правильно виготовлений цегла має насичений червоний колір, а цегла з недостатнім ступенем випалу відрізняється рожевим кольором. При ударі по цеглі молотком ви повинні почути чистий дзенькіт. При цьому матеріал не повинен розсипатися на дрібні шматки. Погано обпалений цегла має низьку міцність, інтенсивно усмоктує воду. Перепалена цеглу можна відрізнити за темно-бурою склоподібною поверхнею. Він може використовуватися для закладки фундаменту, тому що матеріал практично не вбирає вологу.