На що впливає матеріал корпусу кульового крана

Кульовий кран — найбільш поширений тип запірної арматури. Основним елементом механізму є сферична пробка з отвором. У відкритому стані канал спрямований в ту ж сторону, що і трубопровід. Коли куля повертається перпендикулярно осі трубопроводу, потік перекривається.

При виборі запірної арматури покупці звертають увагу на основні технічні характеристики, такі як тип з’єднання, максимальний робочий тиск і температура робочого середовища. Але не менш важливим параметром є матеріал корпусу. Від нього залежить, з якими саме середовищами може працювати кульовий кран, а також його фізико-механічні характеристики.

Найчастіше використовується метал — латунь або нержавіюча сталь. У кожного матеріалу є свої переваги, недоліки і особливості, які потрібно враховувати перед покупкою.

Бренд

Латунь

Латунь являє собою сплав міді і цинку. Це один з найбільш м’яких металів, використовуваних для виготовлення корпусів кульових кранів. Незважаючи на це, латунні клапани відрізняються довговічністю і здатні витримувати більш високий тиск, ніж будь-який пластик. Латунь також може витримувати і поглинати більше тепла.

Особливості кульових кранів з корпусом з латуні:

  • невисока ціна;
  • відмінна теплопровідність;
  • максимальний робочий тиск від 16 до 32 бар;
  • хімічна і корозійна стійкість;
  • здатність витримувати температуру до +60…+150 °С.

Крім цинку і міді, різні сплави латуні можуть містити домішки інших металів — наприклад, свинцю та його замінників (вісмуту, кремнію, селену). Їх включення допомагає підвищити пластичність, міцність, корозійну стійкість і ударну в’язкість запірної арматури.

Для главной

Нержавіюча сталь

Більш дорогий варіант — кульові крани в корпусі з нержавіючої сталі. На сайті https: //www.italgaz.com.ua/ можна купити запірну арматуру з нержавіючої сталі AISI 316. Компанія є офіційним постачальником обладнання від італійських виробників і працює по всій Україні.

Нержавіюча сталь — це загальна назва категорії, до якої відноситься широкий спектр залізовуглецевих сплавів, вміст хрому в яких становить не менше 10,5% від загальної маси. Додавання хрому робить сплав більш міцним і стійким до корозії.

Особливості кульових кранів з корпусом з нержавіючої сталі:

  • дорожче, ніж латунні аналоги;
  • можуть витримувати тиск до 85 бар;
  • діапазон робочих температур — від -50 до +220 °С;
  • неперевершена стійкість до корозії, хімічно агресивних середовищ і розчинів.

Зверніть увагу: нарізні сполучення з нержавіючої сталі можуть заїдати. Це пояснюється тим, що на поверхні таких сплавів утворюється оксидна плівка. Внаслідок тертя між зовнішньою і внутрішньою різьбою ця плівка дряпається і відшаровується, що й може спричинити заїдання.