Тротуарні стежки

Благоустрій території за допомогою доріжок бере свій початок ще з давніх часів. Території парків і садів ще в Древньому Римі прикрашали красиві мощені доріжки з каменю. Пізніше доріжки отримали велику популярність на Близькому Сході і утримують її і по сьогоднішній день. У нашій країні, до недавнього часу, парки і сквери перетинали доріжки з бетону або асфальту. Вони відрізнялися міцністю, довговічністю і відносно невисокою собівартістю, але естетична функція у них була не дуже гарною.

На сьогодні доріжки придбали широке використання в ландшафтному дизайні приватних ділянок, садів і парків. Вміло спроектована і укладена стежина в глибині саду або на території газону — це більше декоративний елемент ландшафту, який здатний внести новий настрій в стиль усього дизайну. Зараз паркові і садові доріжки дуже популярні і доступні великому кругу громадян. На ринку облаштування ландшафтних доріжок простежуються тенденції використання природних матеріалів, що значно розширює спектр можливостей для виготовлення ексклюзивних доріжок.

Так з чого слід починати створення доріжки, щоб добитися незабутнього результату? Дизайнери стверджують, що будь-який елемент благоустрою території потрібно розпочинати з проекту на папері, і доріжки не є виключенням. Тим паче, що на них покладена відповідальна місія — вони виконують роль скелета для усього ландшафтного дизайну ділянки. Після цього, варто розмежувати головні доріжки і другорядні. Передусім, вони відрізнятимуться своїми габаритами. Для другорядних доріжок мінімальна ширина складає бшля одного метра, а головні можуть бути і три метри завширшки, залежно від площі території. Міра навантаження на ці два види стежин теж буде різною, відповідно і вибір матеріалів для них буде різної міцності. Окрім функцій ширина і довжина доріжки також визначається стилем саду або газону. Наприклад, якщо сад у японському стилі, то стежини вузькі і петляючі, а якщо в класичному англійському — широкі і переконливі.