3D програми

Ми в побуті і в професійній діяльності звикли передавати візуальну інформацію за допомогою двомірних ескізів, креслень і картинок, відсовуючи свою недосконалу свідомість ще на крок назад. Давайте використати 3d технологій.

Наші органи чуття і інтерпретація їх сигналів нашою свідомістю обманюють нас. Ми бачимо світ тривимірним, тоді як останні досягнення фізики трактують його як мінімум десяти мірним. Для наочності уявіть собі різницю між квадратом(двомірна фігура) і кубом(тривимірна). А тепер представте 4, 5, 6 і т.д.- мірний куб. Спробували? То-то і воно. Це неможливо представити. Можна тільки описати математично, що знову таки не додає наочності. Ми замкнуті в 3-х мірному просторі своїми органами чуття. Ми не знаємо, що відбувається навколо нас і чим є ми самі в справжній багатовимірній реальності, спрощеній до 3d проекцією якої є і ми і світ, що оточує нас.

3D моделювання
3d моделювання вже давно ведеться за допомогою дуже простих у використанні і освоєнні програм, які відмінно справляються зі своїм завданням. Моделювання вимагає застосування і володіння набагато складнішими 3d редакторами 3DS MAX, MAYA, візуалізацією Vray і так далі. Ці програми призначені для моделювання і анімації будь-яких об’єктів.

3d технології
Існує  велика кількість програм для роботи з 3d графікою. Опис усіх їх займе дуже багато місця і часу, та це і не треба, оскільки є загальноприйняті лідери.
Серед програм для створення візуалізації 3d об’єктів ведучими є 3d Max і Maya. Для імітації динаміки поведінки і взаємодії твердих тіл, рідин, газів і інших фізичних явищ — Real Flow. Але мало створити 3d об’єкт або 3d сцену, середовище, треба ще представити її кінцевому користувачеві в найкращому виді.

Тут також існує багато варіантів. Зупинимося на основних. Для візуалізації у вигляді картинки або відео, разом зі вбудованими в 3ds Max і Maya візуалізацією, краще всього підходить візуалізація Vray і інші.

Іншими словами ви зможете, подібно до комп’ютерних ігор, пересуватися в тривимірному середовищі, взаємодіяти з предметами, присутніми в 3d сцені. Наприклад, при архітектурній візуалізації ви зможете ходити по кімнатах, відкривати і закривати двері, включати і вимикати світло, аудіо і відео пристрою, пересувати і обертати предмети і так далі.